AKCE: ZMĚNY V MHD NA PRAZE 6 PROVĚŘÍ PRAŽSKÝ PRIMÁTOR

Praha 6 je vůbec první městskou částí, kam primátor na osobní návštěvu kvůli problémům v MHD přijede. Na této schůzce budou také primátorovi předány veškeré podněty občanů týkající změn v MHD na Praze 6, které jsme získali v anketě vyhlášené letos v září.

Požadavek MČ Prahy 6 na znovuobnovení linek č. 218 a i 217 nadále trvá. Linka č. 206 je kyvadlová doprava obchodního centra Šestka a tudíž ji nemůžeme považovat za plnohodnotnou MHD - náhradu za zrušenou linku č. 218. Zrušením linky č. 217 došlo ke zrušení zastávky Pod Královkou, občané požadují její znovu obnovení. Tomuto požadavku ale zatím ROPID nevyhověl. Hned v září, po uvedení změn do provozu, se také ukázalo, že je třeba posílit linku č. 119, a tento náš požadavek ROPID splnil. Nicméně je to jen náhrada za nesplněný požadavek zachování původního stavu.

 
ČAS: Pondělí 22. 10. 2012 mimořádně už v 7:30 hodin na Strahově
 
MÍSTO: Prostor u zastávek „Stadion Strahov“ (prostranství ulic Atletická a Vaníčkova)
 
AKCE: Právě tady začne setkání primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody a starostky Prahy 6 Marie Kousalíkové - přímo v terénu budou zjišťovat, jak se změny v MHD vnímají cestující na Praze 6.