Benefiční aukce šatů vynesla téměř 50 000 Kč

V rámci akce My Airflection se po módní přehlídce v dejvickém Skleněném paláci uskutečnila benefiční aukce vystavovaných modelů. Vybralo se celkem 48 500 Kč. Tato částka půjde ve prospěch Konta Bariéry.

My Airflaction je společná akce módní návrhářky Evy Brzákové a designérky Leony Škanderové, které ve Skleněném paláci uspořádaly 3. listopadu společnou módní přehlídku a výstavu aktuální tvorby. Vybrané modely z výstavy byly následně vydraženy a výtěžek z aukce pomůže paní Veronice Dufkové z Prahy 6. Ta je po autonehodě odkázána na vozík.

Nad tímto projektem převzala záštitu starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková. „Paní Veronika je mladá dáma, je jí 24 let a je matkou tříletého Pavlíka. Snaží se svůj život vrátit do starých kolejí a já jsem moc ráda, že jí alespoň takto můžeme pomoci. Vybavení pro vozíčkáře totiž není levnou záležitostí,“ říká starostka. Veronika se snaží udržovat ve fyzické kondici díky handbiku, ráda by se znovu naučila plavat a chtěla by si podat přihlášku ke studiu na vysoké škole.