Českou republiku pokryla ledovka, nehody zastavily i provoz na D1

Českou republiku v noci na dnešek pokryla ledovka a zkomplikovala ranní dopravu v mnoha krajích. Na silnicích v kraji Vysočina havarovala řada řidičů, nehody zapříčiněné zledovatělou vozovkou uzavřely dálnici D1 ve směru na Kroměříž. Silničáři nabádali řidiče ke zvýšené opatrnosti zejména ve Středočeském, Libereckém a Plzeňském kraji. Mrznoucí déšť se nyní přesouvá z Čech na Moravu, namrzat začínají silnice v Moravskoslezském kraji. 

Na dálnici D1 na 246. kilometru nedaleko Němčic nad Hanou havarovalo ráno na zledovatělé vozovce v obou směrech několik aut. Policisté evidují celkem tři nehody, při jedné z nich se srazila čtyři osobní auta. Jeden člověk byl při nehodě lehce zraněn. Dálnice ve směru na Kroměříž musela být na několik desítek minut uzavřena. 
    
Na silnicích Vysočiny se po ránu začala místy vytvářet ledovka. Nejvíc to klouzalo na Havlíčkobrodsku, Jihlavsku a na Žďársku, řidiči havarovali i na Pelhřimovsku. Od 06:00 se stalo 11 dopravních nehod, při nichž byli podle informací policie lehce zraněni dva lidé. V noci na dnešek byl v kraji pětistupňový mráz, k ránu se začaly objevovat přeháňky, které namrzají. 
    
Mrznoucí déšť zkomplikoval dopravu také v Libereckém kraji. Nehody řeší policie hlavně na Liberecku a Českolipsku. Déšť se sněhem způsobil problémy i na dálnici D5 na Tachovsku, ke zvýšené opatrnosti silničáři nabádali řidiče i na rychlostních silnicích R4, R6, R7,R10 a plzeňské dálnici D5. Náledí je i na silnicích ve výše položených oblastech Královéhradeckého a Pardubického kraje a na mnoha místech Karlovarského kraje. 
    
Po deváté hodině ranní začaly namrzat silnice v Moravskoslezském kraji. Největší problémy mohou řidiči očekávat hlavně na Bruntálsku a také v Ostravě a jejím okolí. O něco dříve začaly silnice a chodníky klouzat i v Olomouckém kraji, zejména na Jesenicku a Šumpersku. 
 
zdroj: ČTK