Ddeveloper zde plánuje projekt startovacího a rodinného bydlení se 190 byty

Společnost JRD nepřerušila ani přes složitou situaci danou mimořádnými opatřeními akvizice stavebních parcel pro budoucí výstavbu. Na konci loňského roku zakoupila pozemky na pražském Barrandově, kde se chystá realizovat rezidenční projekt pro široké spektrum zájemců. V příštích letech by zde měly vyrůst až tři energeticky úsporné bytové domy obklopené zelení, jež nabídnou kolem 190 bytů se zdravým vnitřním prostředím. Nový projekt se developer chystá postavit ve spolupráci se společností Hartenberg Holding, která se zaměřuje na investice v regionu střední a východní Evropy a disponuje kapitálem ve výši 200 milionů eur.

„Ani složitá doba karantén a práce na home office nás loni nezastavila a intenzivně jsme pokračovali v přípravě dalších environmentálně šetrných projektů i v akvizici nových stavebních parcel. Na sklonku roku se nám podařilo koupit pozemky v oblíbené rezidenční lokalitě na Barrandově. Právě na nich nyní plánujeme přípravu komplexu s přibližně 190 byty od malometrážních až po rodinné (4+kk), jehož součástí by měl být park se zelení a designovými lavičkami. Uvažujeme také nad dětským hřištěm, přípravou pro instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily, prvky pro cyklisty, případně výdejními místy společností Zásilkovna a Rohlík. Bližší detaily však budeme ještě upřesňovat, nyní připravujeme soutěž na autora architektonického a urbanistického řešení projektu,“ konstatuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD, a dodává: „Nový projekt na Barrandově tak zcela zapadá do naší strategie růstu prodejů zdravých bytů v hodnotě až 3 mld. Kč ročně. V letošním roce totiž plánujeme v obdobných akvizicích pokračovat a investovat do nákupu pozemků až 600 mil. Kč.“ 

Nový projekt vyroste v docházkové vzdálenosti od Prokopského údolí a Chuchelského háje. Lokalita Barrandova nabízí nejen příležitosti k aktivnímu trávení volného času, ale také potřebné objekty občanské vybavenosti (včetně supermarketů Lidl a Billa) a dobrou dopravní dostupnost autem, autobusem i tramvají. Nedaleko budoucího rezidenčního areálu se nachází barrandovské filmové ateliéry.

Foto: energeticky úsporný projekt JRD Green Port Strašnice