Den otevřených dveří tunelového komplexu Blanka

Městská část Praha 6 si dovoluje pozvat své občany na Den otevřených dveří výstavby městského tunelového komplexu Blanka. V pátek 28. září od 9 – 15 hodin bude tunel zpřístupněn všem našim občanům. Od 16 hodin následuje projížďka s méně pohyblivými seniory starší 65 let, pro které budou přistaveny mikrobusy.

Počet míst v mikrobusech pro méně pohyblivé občany je omezen, rezervujte si proto své místo včas na telefonu 220 189 613.

Tunel Blanka se buduje jako součást pražského městského dopravního okruhu. Prohlídková trasa začíná na rampě tunelů v ulici Svatovítská u Vítězného náměstí. Zde také budou pro méně pohyblivé seniory přistaveny mikrobusy. Trasa dále povede pod ulicí Milady Horákové, Špejcharem a Letenskou plání, úsekem pod Stromovkou, pod Vltavou a skončí na holešovické straně Trojského mostu. 
 
Návštěvníci si budou moci prohlédnout velkou část silničních tunelů, strojovnu vzduchotechniky, nejmodernější tunelářskou techniku a portály v Tróji, kde bude připravena autogramiáda olympioniků.
 
Účastníkům dne otevřených dveří budou k dispozici pracovníci Metrostavu, kteří zodpovědí případné otázky. Celá trasa měří pět kilometrů. Je sice bezbariérová, pro vozíčkáře je však potřebný doprovod. Sportovní obuv nutná.
 
Budeme se těšit na Vaši návštěvu!