Do Šestky za skleněným dárkem

Vůně skořice, hřebíčku, badyánu, vanilky, lesk kouliček, řetězů a světýlek - atmosféru Vánoc nádherně doplňují také nápadité skleněné figurky.

Zajímá vás, jak se vyrábějí? Nebo byste si to dokonce chtěli sami zkusit? Není nic snazšího! 

V sobotu 10. a 17. prosince se pro vás otevře dílna skleněných figurek zkušené umělkyně Jitky Havlíčkové, která tvoří nejen ze skla více než 20 let.

V sobotu 10. prosince se dozvíte se teorii o výrobě skleněných figurek, uvidíte práci u figurkářského kahanu a také si budete moci sáhnout na skleněné tyčinky, z nichž se figurky vyrábí.
 
Na toto představení práce se sklem bude o týden později, tj. v sobotu 17. prosince navazovat workshop, na němž si budete moct skleněnou figurku sami vytvořit. A originální dárek bude na světě!

Pokud vás nějaké výrobky z dílny Jitky Havlíčkové zaujmou, můžete si je zakoupit na místě. Kromě drobných unikátních figurek ze skla si budete moci odnést i jiný originální dárek - závěsné mechové planety s čumily, mechária s miniaturními obyvateli, skleněné náušnice a korálky dle vlastního výběru.
V neposlední řadě budete mít možnost zadat výrobu dárku – „vánoční last minute“ : originální skleněná figurka na přání!

Originální sklářský ateliér navštivte v sobotu 10. a v sobotu 17. prosince, vždy v čase 11:00 – 16:00 hodin v 1. patře mezi prodejnami Humanic a New Yorker.

Navíc si pro děti naše prodejna pralinek BonBon připravila „marcipánovou dílnu“, kde si děti mohou samy vymodelovat figurky z marcipánu dle vlastní představy a fantazie. Vyrobené výtvory si děti mohou odnést domů – jako dárek, či jako pochoutku. Marcipánovou dílnu najdete také v 1. patře před prodejnou BonBon (vedle Sephora, téměř naproti sklářského ateliéru).

ZA skleněným dárkem, ZA vánočními nákupy, ZA adventem na Šestku.

https://oc-sestka.cz/