EKOSPOL staví Prahu. Čtyři z deseti letos zahájených nových bytů jsou v jeho režii

Kritická situace na pražském trhu s novým bydlením pokračuje. Stavební firmy kvůli extrémnímu povolovacímu procesu zahájily během prvních dvou měsíců letošního roku podle Českého statistického úřadu pouhých 97 bytů v bytových domech. Toto tristní číslo výrazně zlepšuje dlouhodobý lídr developerského trhu EKOSPOL, který v únoru zahájil stavbu prémiového projektu Michelské zahrady s 36 byty. Na nové bytové výstavbě v hlavním městě se tak EKOSPOL podílí 37 procenty.  

„Na trhu působíme nejdéle z velkých společností a vždy jsme udávali trendy. Těší mě, že se naše výjimečná pozice potvrzuje i v letošním roce. Dokazujeme, že i v této novým stavbám nepřející době dokážeme připravit a dovést k realizaci zajímavé bytové projekty. Podíl na zahájených bytech je toho důkazem,“ zdůrazňuje Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva dlouhodobého lídra developerské výstavby v ČR EKOSPOLU.

K tomuto číslu je nutné připočítat 187 nových bytů v posledních dvou etapách projektu Panorama Kyje, které začala společnost stavět loni na podzim. Kromě nich v loňském roce dokončila na čtyři stovky bytů v projektech Výhledy Barrandov a Viladomy Dubeč.

„V nastaveném tempu nepolevíme ani v dalších měsících roku. Na konci března jsme začali prodávat 45 nadstandardních bytů v komorním prémiovém projektu Ekorezidence Plzeňka na Smíchově a jen o něco dříve jsme nabídli také 27 parcel pro rodinné byty v pražských Kbelích. Do konce roku chceme zařadit do nabídky další zhruba čtyři stovky nových bytů v projektech, jejichž přípravu nyní finišujeme,“ doplňuje Korec.