Galerie Šestka - výstava AAMI ART

Zveme Vás do Galerie Šestka na výstavu českých a slovinských umělců, která vznikla ve spolupráci s Institutem Atelje Murn International v Lublani.   

Výstavu můžete navštívit zdarma každý den od 9:00 do 21:00 hodin v Galerii Šestka v přízemí obchodního centra Šestka. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Zveme Vás do Galerie Šestka na výstavu českých a slovinských umělců, která vznikla ve spolupráci s Institutem Atelje Murn International v Lublani. Představitelé Institutu mají ambice stát se vedoucí organizací pro vývoj a systematizaci umění a kultury v Evropě. Jsou přesvědčeni, že sama společnost může provádět velké změny a zlepšovat vývoj umění a kultury. Hlavním cílem jejich činnosti je zaplňování prázdných prostor budov, které momentálně nemají jiné využití. To zahrnuje například prázdné obchody, sklady, haly, aleje, chodby atd., které se tak přeměňují na dočasné atraktivní kulturní prostory s minimálními investicemi. Patří sem nejen prázdné prostory, které čekají na nové potenciální vlastníky nebo kupce, ale také prostory, které postrádají duši a potřebují oživení. Nedílnou součástí jejich práce je také zvyšování povědomí a vzdělávání široké veřejnosti o umění. Institut v současnosti disponuje několika tisíci metry čtverečních výstavních prostor, které se nachází převážně v Lublani.  V roce 2017 otevřel 
Institut svoji pobočku také v Praze, kde plánuje rozvinout velmi podobný koncept jako ve Slovinsku. V dubnu 2018 otevře Institut novou pobočku v Hongkongu, která bude zaměřena na luxusnější značky.

http://www.oc-sestka.cz