Helena Vondráčková na albu Touhy spolupracuje i s novými autory

Zpěvačka Helena Vondráčková vydává po čtyřech letech nové studiové album s názvem Touhy. Jedna z nejpopulárnějších tuzemských zpěvaček ke spolupráci přizvala známé skladatele a textaře, s některými spolupracovala vůbec poprvé. Produkce alba s osmi novinkami a čtyřmi novinkami se ujal Daniel Hádl. 

"Z alba Touhy plánuju zazpívat několik věcí na vánočních koncertech 19. prosince v bratislavských Pasienkách a 22. prosince v pražské Lucerně. Mým milým hostem bude Vašo Patejdl," řekla ČTK Vondráčková. 
    
Nové album Touhy otevírá nová verze staršího hitu Vondráčkové od Pétera Mátého známého pod názvem Málo mám lásky tvé, poté nabízí popové melodie současných autorů a ke konci na posluchače čekají zamyšlenější skladby, například balada 2000 perel od Jana Dvořáka, spolupracovníka Petra Muka a Báry Basikové. 
    
"Chtěla jsem mít na albu co nejvíce původních kvalitních věcí, proto jsme si dali načas, aby tam nebyla zbytečná vata. Nechtěla jsem vyloženě taneční desku, ale aby základ tvořily poklidnější věci s kvalitními texty," uvedla Vondráčková. 
    
Z převzatých písní na albu najdeme například českou verzi staršího hitu Don't Leave Me This Way (Nespím), italského hitu Non vivo piú senza te (Nemůžu bez tebe žít) a skladbu Billyho Joela Just the Way You Are (Takový buď dál). Pod písněmi tuzemských autorů jsou podepsáni hudebníci a textaři Vítězslav Hádl, Václav Noid Bárta, David Deyl, Ondřej Brzobohatý, Václav Kopta, Eduard Krečmar, Lukáš Hrabal nebo Jana Rolincová. 
    
"Sehnat kvalitního textaře nebylo snadné. Na začátku roku jsem ještě koketovala s myšlenkou oslovit Zdeňka Rytíře, ale vzhledem ke jeho zdravotnímu stavu jsem si netroufla. O to větší mám radost, že se mi nakonec podařilo sehnat kvalitní osvědčené i nové autory," podotkla Vondráčková, jejíž socha se od jara příštího roku objeví v chystané pražské pobočce francouzského muzea voskových figurín Grévin v Celetné ulici. "Figurína vzniká, ještě do konce roku pojedu do Paříže zkontrolovat, jestli jsem to já," dodala Vondráčková. 
    
Loni k oslavě 65. narozenin Vondráčkové vydal Supraphon nahrávku Helena (nejen) o lásce, která na třech CD přináší celkem 62 písní z let 1964 až 2012. Poté Vondráčková vydala vzpomínkové DVD s názvem Já půjdu dál, její zatím poslední studiové zlatou deskou oceněné album Zůstáváš tu se mnou vyšlo před třemi lety. Před rokem také pokřtila záznam svého koncertu, který se uskutečnil před dvěma lety ve Státní opeře Praha. Deska s názvem Helena on Broadway vyšla jako studiová nahrávka i v podobě záznamu koncertu na DVD. Vondráčková připravila se svými hosty program složený z nejznámějších muzikálových a filmových melodií. Zpěvačka má na svém kontě více než 80 sólových alb a téměř dvacet filmových, televizních a muzikálových rolí. 
 
zdroj: ČTK