Právě se nacházíte:

JARNÍ ÚKLID

Zimní období pomalu ale jistě končí, těšíme se až odložíme šály, rukavice, kabáty a konečně si také užijeme trochu toho tepla, vzkvétajících zahrad a ranního zpěvu ptáků. S jarem však přichází i jedna nepříjemnost – jarní úklid. V následujících řádcích Vám dáme pár rad a tipů, jak si úklid usnadnit.  

Pryč se zimou

Prvním zřejmým, ale přesto důležitým tipem je zbavit se všeho co křičí zima. Myslíme tedy nejen všechny zimní bundy, šály, rukavice a vysoké boty, ale také zbytky vánočních a zimních výzdob od nalepených vloček na oknech až po malé figurky sněhuláků.

Prach, prach, všude prach!

Jedním z nejdůležitějších úkonů jarního úklidu je zbavit se všeho prachu. Nemluvíme zde jen o důkladném vysávání neb to je samozřejmostí. Jedná se o koberce, závěsy a záclony. Nesmíme zapomenout ani na okna, parapety, radiátory a v poslední řadě také dveře. Je nejlepší držet se zaběhnuté techniky profesionálních hospodyněk – Od stropu k podlaze. Ušetříte si tak práci při opakovaném vysávání.

Okna

S prvními jarními slunečními paprsky nepřichází jen dlouho očekávané teplo, ale i zděšení nad stavem našich oken. Šmouhy a prach, které schovávalo zimní šero jsou najednou jak pěstí na oko. Čistění oken je velmi namáhavým a nevděčným aspektem jarního úklidu, tak proč si ho neulehčit. Skvělým pomocníkem je například čistič oken Sencor SCW 3001YL.

Technika strádá

Svoji pozornost si zaslouží i technika. Prach v počítačích a dvd přehrávačích může mít neblahý vliv na rychlost a funkčnost strojů. Nezapomeňme tedy i na šetrné otření upatlaných a zaprášených monitorů a televizních obrazovek.

Vysavač Sencor SVC 9000BK
Vysavač je vybaven Extreme Silence technologií, která zajišťuje extra tiché a účinné vysávání. Filtr Clean Air HEPA H13 zajišťuje špičkovou filtraci vhodnou pro alergiky. Neposlední vychytávkou je kovová teleskopická trubice XXL s jednoduchým nastavením ergonomické pracovní výšky.
Doporučená maloobchodní cena 3 999,- Kč

Sencor SCW 3001YL
Je sada na čištění oken. Součástí balíku je praktický rozstřikovač čistícího prostředku s integrovaným čistícím mopem a akumulátorový čistič oken, který díky speciálnímu materiálu určenému pro čištění hladkých povrchů nezanechává žádné šmouhy ani usazeniny.
Doporučená maloobchodní cena 999,- Kč

Sencor SCL 2200
Obsahuje hned několik pomocníků pro správnou a šetrnou údržbu vaší elektroniky. Čistící utěrku, antistatický štětec a speciální čistící roztok. Měkký štěteček jednoduše odstraňuje prach a špínu z obrazovky, klávesnice apod. aniž by poškrábal povrch.
Doporučená maloobchodní cena 149,- Kč