Právě se nacházíte:

Kachny

Tři divoké kachny (dva samci a jedna samička) si evidentně oblíbily život na Dejvické ulici, kde se rozvážně procházejí už několik dní.Scéna, kterou denně zažívají obyvatelé Dejvic by potěšila pány Svěráka se Smoljakem. Je to situace jako okopírovaná z filmu Rozpuštěný a vypuštěný s legendární hlášku

Tři divoké kachny (dva samci a jedna samička) si evidentně oblíbily život na Dejvické ulici, kde se rozvážně procházejí už několik dní.

Scéna, kterou denně zažívají obyvatelé Dejvic by potěšila pány Svěráka se Smoljakem. Je to situace jako okopírovaná z filmu Rozpuštěný a vypuštěný s legendární hlášku "kachny, kachny, kachny".Zastávku mají kachny divoké vždy u některé z místních restaurací, zřejmě v domnění, že budou štědře pohoštěny.

Zdá se, že jejich revírem není pouze Dejvická ulice. Na facebooku Jana Blažíčková upozorňuje, že jsou k vidění i na Petřinách. „Kromě kachen tu v noci máme navíc i zajíce a ježky," doplňuje Blažíčková. Přihlásili se i další, kteří kachny potkali. "My je viděli v Mařákové ulici před dvěma týdny," píše Lenka Holoušová. "Tuším, že ty samé jsem potkal asi před týdnem před kolejí Větrník, kde se po dešti cachtaly v kaluži...Moc divoce tedy nevypadaly," doplňuje Luboš Rypka. "Ty kachny, nevim zda tyhle, se nám usadily na zahradě v bazénu a máme pěkně znečištěný dlažice a pořád se sem vrací," připojuje se Kristýna Marešová. A tím výčet cestování kachen nekončí. "U nás ve Vojenské nemocnici se taky minulý týden ráno procházely," vzpomíná Eva Šajtarová.

Před dvěma lety si obyvatelé Prahy 6 v parcích místo vran zvykali na volně létající exotické papoušky kakadu, při procházkách Šárkou se dnes nikdo nepozastaví nad tím, že se zde potká s ovcemi.

Rozsáhlé plochy parků a městské zeleně s dětskými hřišti vtiskly Praze 6 charakter „zelené čtvrti". Radnice dnes udržuje více než 200 hektarů městské zeleně. Mezi největší plochy zeleně patří přírodní park Šárka - Lysolaje a strahovsko-motolské svahy s Oborou Hvězda.

Je zřejmé, že v Praze 6 je příroda samozřejmou součástí života lidí. Zdá se, že Praha 6 je také samozřejmou součástí života zvířat. A to i takových, které bývají volně žijící k vidění spíše v lese, na horách nebo na jezeře.