Knihovna Břevnov otevírá po revitalizaci

Po dvou měsících se čtenářům v úterý 17. 1. 2012 otevře pobočka Městské knihovny v Praze v Bělohorské ulici v Břevnově. Její interiér doznal mnohých vylepšení a úprav tak, aby byl pro návštěvníky knihovny co nepříjemnější.

Pobočka Městské knihovny v Praze v Břevnově (ulice Bělohorská 56) je oblíbenou knihovnou především pro obyvatele Břevnova a přilehlého okolí, kteří zde najdou široký výběr knih pro děti i dospělé, přístup na internet nebo místo pro čtení novin a časopisů.

Knihovna Břevnov byla otevřena jako třetí automatizovaná pobočka sítě MKP na jaře roku 2000. Samotnou automatizaci tehdy předcházela rekonstrukce prostor a vybavení novým mobiliářem, nicméně od té doby již uplynul poměrně dlouhý čas a během téměř dvanácti let provozu došlo samozřejmě k opotřebení vybavení knihovny. Proto bylo rozhodnuto, že se knihovna na nějaký čas zavře (pobočka byla uzavřena od poloviny listopadu 2011) a interiér se vylepší tak, aby byl příjemnější pro čtenáře i knihovníky.

Během uzavírky bylo v pobočce vymalováno a byla vyměněna také většina podlahové krytiny, obměnilo se i složení a rozložení knihovního mobiliáře. První změny si čtenáři všimnou už při vstupu do knihovny, kdy do prostoru „hned za vchodovými dveřmi“ přibylo pracoviště knihovníka. Tady si budou moct vyřídit některé věci lidé, kteří do knihovny přicházejí jen „na otočku“ za konkrétním účelem - např. vyřídit si opencard, vrátit či prodloužit výpůjčky, zkontrolovat došlou poštu, prolistovat denní tisk nebo oblíbený časopis.

Zbylý prostor knihovny, byl upraven tak, aby byl pro čtenáře a návštěvníky všech věkových kategorií maximálně pohodlný a aby byl k veškerému fondu, který pobočka nabízí (knihy, časopisy, CD, mapy), volný přístup. Pulty byly přestavěny tak, aby pomáhaly a netvořily bariéry. Změnu prodělal také sedací nábytek – studijní židle a stoly byly částečně nahrazeny měkkým sezením (pohovkou a křesly), takže vznikla místa a zákoutí, kde je možné se pohodlně usadit a v klidu si číst. V oddělení pro děti má nyní pracovní místo knihovník, který se bude věnovat dětem a jejich čtenářským potřebám. Pomůže jim vybrat knížky pro radost i zorientovat se v informacích, které potřebují do školy.

Od 17. ledna 2012 se můžete přijít do knihovny na Bělohorské ul. přesvědčit, jak se proměna podařila.

Provozní doba pobočky Břevnov: pondělí zavřeno, úterý až pátek 9.00-19.00, sobota 9.00-12.00.