Komárkova KKCG nad metrem Bořislavka postaví kanceláře a obchody

Společnost KKCG Real Estate ze skupiny podnikatele Karla Komárka postaví za dvě miliardy korun nad novou stanicí metra Bořislavka kanceláře a obchody. Několik let odkládané administrativní a obchodní Centrum Bořislavka chce firma dokončit ve druhém čtvrtletí 2017. 

Projekt v Praze 6 na rozhraní ulic Evropská, Liberijská a Horoměřická s výhledem na Pražský hrad nabídne 24.000 metrů čtverečních kancelářských ploch a 10.000 metrů čtverečních obchodů včetně restaurací a kaváren. 
    
Čtyři kancelářské budovy jsou podle firmy formované do nepravidelných přírodních tvarů-krystalů a zasazeny do spodní části stavby s maloobchodními prostory. "Výsledné urbanistické schéma umožňuje veřejnou prostupnost zástavbou. Nabízí řadu prostor, které budou společně s budovami sloužit okolním rezidenčním čtvrtím jako společenské a obchodní centrum a firmám jako reprezentativní sídlo," uvedl obchodní ředitel KKCG Real Estate Otto Koval. 
    
Jednotlivé domy budou posazeny do terasovitých zahrad a na úrovni vstupu do metra vznikne malé náměstí s atmosférou piazzety s výhledem na pražské panorama. Autorem projektu je pražský ateliér Aulík Fišer Architekti. 
 
zdroj: ČTK