Kontroly na hranicích Rakousko zintenzivní

Kvůli šíření koronaviru Rakousko od pondělí výrazně zintenzivní kontroly na hranicích se všemi sousedními zeměmi. Podle agentury APA to oznámilo rakouské ministerstvo vnitra. Upozornilo, že rakouský ministr vnitra Karl Nehammer na toto téma telefonicky hovořil se svým německým protějškem Horstem Seehoferem z Křesťanskosociální unie (CSU).

Podle Nehammera by se cestování mělo omezit na absolutní minimum. "Existuje jen několik výjimek, kdy je cestování skutečně nezbytné. Síť hraničních kontrol teď bude mnohem hustší, čímž posílíme dohled nad dodržováním koronavirových opatření," uvedl ministr.

Pro cestující ze sousedních zemí do Rakouska platí povinnost prokázat se při příjezdu negativním antigenním nebo PCR testem na koronavirus a vyplněným on-line registračním formulářem. Rakousko již kontroluje hranice s Českou republikou, Maďarskem, Slovenskem a Slovinskem. Nynější namátkové kontroly na ostatních částech rakouských hranic by se měly výrazně zintenzivnit, napsala APA.

Generální tajemník německé CSU Markus Blume v rozhovoru s listem Bild am Sonntag vyzval ke zvýšené kontrole hranic, aby zabránil opětovnému vzestupu počtu případů nákazy koronavirem v Německu prostřednictvím zmutovaných virů ze sousedních zemí. Zároveň kritizoval Rakousko a Českou republiku za nezodpovědný přístup.

Foto ilustrační