Ladronkafest 2011 - extrémně nabitý program!

Jubilejní 10. ročník festivalu volného času Ladronkafest přichází s extrémně nabitým programem. Stalo se již tradicí najít v polovině září v parku Ladronka kolem 80 sportovních a uměleckých aktivit nebo zážitkových workshopů, které jsou pro všechny návštěvníky zdarma. K 10. narozeninám ale dostane Ladronkafest do programu ještě novou výbušnou nálož.

Uvidíte mistrovství České republiky ve slackline, skate závody na mini rampě, finále české a slovenské soutěže ve skittlingu, koncerty kapel Eddie Stoilow a Cartonnage a mnoho dalšího. Komentovat veškeré dění budou vicemistři světa v beatboxu Nasty a En.dru. Nakonec přijde i překvapení! Na festival vás zve Městská část Praha 6, v sobotu 17. září od 11 do 22 hodin.

Ladronkafest letos oslaví 10. narozeniny a vy budete slavit s ním. Program bude ještě bohatší než obvykle, chybí v něm jedině zevlování. V parku Ladronka najdete přes 50 stanovišť, která budou nabízet na 80 různých aktivit z oblastí sportu, uměleckých a zážitkových workshopů, soutěží i zábavy. Patronem sportovního a freestyle programu letos bude špičkový snowboardista Tomáš Tuzar, který zaštítí všechny sportovní aktivity. Mezi nimi najdete například aikido, americký fotbal, bootcamps, tanec, florbal, freeboarding, kiteboarding, poweriser a gibbon slackline, skate, parkour, vertigo pole fitness a mnoho dalších. Sporty si můžete nejen vyzkoušet, ale uvidíte také spoustu exhibicí od opravdových profesionálů.

Vše, co se na Ladronkafestu týká umění a workshopů, zaštiťuje nadaný výtvarník Jan Gemrot. Umění na tomto festivalu však není jen na prohlížení. Na mnoha stanovištích se můžete přímo zapojit do výroby a případně se v nabízených workshopech naučit také něco nového. Prezentovat se bude např. Kavárna Maluj, Atelier Kaštan, Nová Akropolis, hudebních workshopů se můžete zúčastnit například u stánku Návrat koncovky nebo v DJ dílně, tanečních pak u party z The Street Church nebo u Primavery. Vyplatí se také vidět projekci Fresh Film Festu a navštívit stánek Tyflocentra.

Největší festival volného času ve střední Evropě nabízí jako vždy spoustu soutěží o skvělé ceny. Tradiční je Soutěž studentských kapel. Nejrůznější studentské hudební skupiny už v tuto chvíli soupeří na webu Ladronkafestu o možnost zahrát si přímo na festivalu, kde se také rozhodne o konečném vítězi soutěže. Interpret, který sklidí největší potlesk diváků, vyhraje v soutěži možnost nahrát si album v profesionálním studiu. To je pro začínající kapelu slušná příležitost. Neméně oblíbená je i celofestivalová hra „Nezevluj a vyhraj!“. Tato soutěž přímo vybízí k tomu, abyste se na stáncích aktivně účastnili programu. Můžete se tak prosportovat a promalovat k hodnotným cenám. Kromě toho můžete už teď hlasovat v anketě na oficiálních stránkách Ladronkafestu a vyhrát kolo.
V průběhu celého dne bude také probíhat program na pódiu. Kromě exhibicí jednotlivých aktivit z prostoru festivalu se můžete těšit na show King Kong Sound System (Richard & Wronski-beat), Purea VJ’S nebo na nejrůznější taneční vystoupení. 

Hudebním završením celého festivalu budou koncerty úspěšných českých kapel Cartonnage a Eddie Stoilow. Obě skupiny získaly mnoho cen na prestižních hudebních soutěžích, takže vám nenabízíme jen tak někoho. Jejich energická show bude příhodným zakončením aktivně stráveného dne na Ladronkafestu.
Celým dnem pak bude provázet sehraná dvojice moderátorů a beatboxerů Nasty & En.dru. Spolu vystupují v hudební skupině Beatburger Band, která získala mimo jiné i 2. místo na mistrovství světa v beatboxu v kategorii Team beatbox. Nasty & En.dru jsou také vicemistry světa Evropské soutěže 1st Marathon beatbox battle.

Na Ladronce si může každý najít to, co je jeho srdci i schopnostem nejbližší. Pořádající Městská část Praha 6 tak přináší bohaté menu aktivit a možností pro holky, kluky i jejich rodiče. Vstupné je tradičně zdarma.

Veškeré informace, program, anotace k aktivitám, soutěže, novinky a fotky budete postupně nacházet na oficiálních stránkách festivalu:
www.ladronkafest.cz