Muž na policejní fotce by něco mohl vědět ke zmizení Moťovského

18. 02 2014 | Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zveřejnil fotografii muže, který by prý mohl poskytnout informace ke zmizení podnikatele Jana Moťovského v roce 2008. Policie žádá veřejnost o spolupráci při identifikaci muže, oznámil mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. 

"V kontextu dalších operativních informací se detektivové domnívají, že tento muž by mohl k věci poskytnout policii cenné informace. Veškeré kroky, které byly ve snaze o identifikaci tohoto muže dosud podniknuty, nevedly ke ztotožnění konkrétní osoby," uvedl Hanták. 
    
Moťovský odletěl 3. srpna 2008 z pražské Ruzyně do Nice na pracovní schůzku. Příjezd do Francie rodině potvrdil, do hotelu však nedorazil a zpátky do Česka se nevrátil. Pátrání po něm francouzská policie vyhlásila o pět dní později. Jeho telefon byl v té době již vypnutý. Ani po více než pěti letech od jeho zmizení ale policie nezjistila, co se s ním stalo. Předloni v květnu jej soud pravomocně prohlásil za mrtvého. 
    
Moťovskému patřila například firma, která vlastnila práva k soutěži krásy Miss ČR, nebo muzeum zpěváka Karla Gotta, takzvaný Gottland, v Jevanech u Prahy. Správy majetku se po Moťovském na základě plné moci ujala jeho manželka Kateřina a část majetku prodala. Za údajně neoprávněnou manipulaci s majetkem jí hrozilo trestní stíhání, na konci loňského července ale policie po mnohaměsíčním prověřování dospěla k závěru, že žena při nakládání s majetkem nezvěstného manžela trestný čin nespáchala. 
 
zdroj: ČTK
 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Kreativně a jinak!

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO