Muž na policejní fotce by něco mohl vědět ke zmizení Moťovského

Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zveřejnil fotografii muže, který by prý mohl poskytnout informace ke zmizení podnikatele Jana Moťovského v roce 2008. Policie žádá veřejnost o spolupráci při identifikaci muže, oznámil mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. 

"V kontextu dalších operativních informací se detektivové domnívají, že tento muž by mohl k věci poskytnout policii cenné informace. Veškeré kroky, které byly ve snaze o identifikaci tohoto muže dosud podniknuty, nevedly ke ztotožnění konkrétní osoby," uvedl Hanták. 
    
Moťovský odletěl 3. srpna 2008 z pražské Ruzyně do Nice na pracovní schůzku. Příjezd do Francie rodině potvrdil, do hotelu však nedorazil a zpátky do Česka se nevrátil. Pátrání po něm francouzská policie vyhlásila o pět dní později. Jeho telefon byl v té době již vypnutý. Ani po více než pěti letech od jeho zmizení ale policie nezjistila, co se s ním stalo. Předloni v květnu jej soud pravomocně prohlásil za mrtvého. 
    
Moťovskému patřila například firma, která vlastnila práva k soutěži krásy Miss ČR, nebo muzeum zpěváka Karla Gotta, takzvaný Gottland, v Jevanech u Prahy. Správy majetku se po Moťovském na základě plné moci ujala jeho manželka Kateřina a část majetku prodala. Za údajně neoprávněnou manipulaci s majetkem jí hrozilo trestní stíhání, na konci loňského července ale policie po mnohaměsíčním prověřování dospěla k závěru, že žena při nakládání s majetkem nezvěstného manžela trestný čin nespáchala. 
 
zdroj: ČTK