MY AIRFLECTION – módní přehlídka Evy Brzákové

E:be představí novou kolekci na Dnech módy ve Skleněném paláci 3.11.2011 od 17:30 – MY AIRFLECTION – módní přehlídka Evy Brzákové / e:be. V rámci výstavy 7.000 minut autorské módy a designu ve Skleněném paláci 1. 11. 2011 – 11. 11.2011.

MY AIRFLECTION je společná akce módní návrhářky Evy Brzákové (módní značka E:be) a designérky Leony Škanderové, které zvou do dejvického Skleněného paláce na společnou módní přehlídku a výstavu aktuální tvorby.

Hosty akce jsou textilní designérka Kyoko Nagasawa, která představuje pletené doplňky, designéři Zdeněk Vacek & Daniel Pošta vystavující originální šperky a produktový designér Jan Jaroš (COHNSTUDIO), který prezentuje jedinečné výrobky ze skla.
 
Stejně jako ve svých předchozích kolekcích zůstává Eva Brzáková ve své nejnovější kolekci s názvem MY AIRFLECTION věrná sofistikovanému tvarosloví, osobitým detailům a neotřelým kontrastům. Silueta dámských modelů pro podzim a zimu 2011/12 kombinuje vlivy 40. a 60. let s aktuálním designem a promyšlenou vizí maximální funkčnosti a pohodlí. Kolekce je poetickou oslavou moderní ženy, vnějším odrazem její krásy a noblesy. „MY AIRFLECTION je jemné zakřivení atmosféry, které působí žena svým elegantním vyzařováním,“ doplňuje autorka kolekce, Eva Brzáková.
 
Střihová řešení modelů byla inspirována funkcionalistickým nábytkem. Prvotním předobrazem byly pro Evu Brzákovou legendární křesla a židle s kovovými konstrukcemi a koženými polstrovanými sedáky. I její modely jsou tvořeny pomyslnými liniemi, které jako konstrukce nesou látku. Osobité propojení organických tvarů  s  výraznou geometrií nahrává rozvlněné a ležérní nonšalanci. Výsledný celek působí elegantním, současným dojmem.
 
V kolekci jsou použity vysoce kvalitní materiály s technickými povrchy v temně modré a šedé škále. Nechybí ani olivové a petrolejové odstíny zelené, které doplňují barvy exotického koření. Teplé odstíny červené a oranžové působivě kontrastují v kombinaci s technicky – formálními odstíny. Hřejivý element zaručují pro kolekci navržené originální pleteniny japonské textilní výtvarnice Kyoko Nagasawa. Kolekce je doplněna koženými taškami a pásky designérky Leony Škanderové, která se značkou e:be dlouhodobě spolupracuje a vytváří pro její kolekce osobité kožené doplňky.
 
Vystavená kolekce bude prezentována na módní přehlídce ve čtvrtek 3. listopadu v 17:30 hod. K dámským modelům se připojí i malá ukázka pánské módy. Oděvy Evy Brzákové doplní vedle pletenin, pásků a tašek také šperky Zdeňka Vacka a Daniela Pošty. Vzhled modelek dotáhnou k dokonalosti partneři výstavy  - kadeřnický salon Robert Starý a Žilka Optik Studio.
 
Vybrané modely z výstavy budou vydraženy ve prospěch Konta BARIÉRY.
 
Výtěžek z aukce pomůže paní Veronice Dufkové z Prahy 6, která je po autonehodě odkázána na vozík. Veronice je 24 let a je matkou tříletého Pavlíka. Nyní se snaží co nejvíce vrátit svůj život do „starých kolejí“ . Chce se přihlásit ke studiu na Metropolitní univerzitu, kde studuje už řada dalších lidí se zdravotním handicapem. Moc ráda by se také zase znova naučila plavat. Má zapůjčený handbike, díky kterému může opět jezdit do přírody a udržet si tak fyzickou kondici, která je pro vozíčkáře snad ještě důležitější než pro ostatní, zdravé lidi. V tom by jí velice pomohl rehabilitační přístroj Motomed. Ten však stojí téměř 100.000 Kč. Právě na tento účel proto poputují prostředky získané z dražby vybraných modelů mladých módních návrhářů.
 
Součástí výstavy budou i besedy s módními návrhářkami určené nejen pro studenty odborných škol: 7. a 9. 11. v 11 hodin a 7. a 8. 11. ve 13 hodin.