Na výměnu oken v Opletalově ulici přispěje dotace

19. 05 2018 | Jablonec nad Nisou také kromě půjček z Fondu na zlepšení úrovně bydlení od roku 2016 nabízí podporu majitelům objektů v městské památkové zóně, které nejsou kulturní památkou a nemohou žádat o dotace z Ministerstva kultury. Program obnovy městské památkové zóny pro letošní rok zastupitelé schválili v únoru a v květnu schválili první letošní žádost o stotisícovou dotaci z tohoto programu.  

Pro rok 2018 má Jablonec alokovanou částku 1,5 mil. Kč. „Žádat je možné o 50% dotaci, maximálně však 100 tisíc korun na jeden rodinný či bytový dům,“ říká náměstek Lukáš Pleticha s tím, že neinvestiční dotace je určená na zachování a obnovou autentických prvků a konstrukcí – na opravu střechy, výměnu oken, obnovu fasády a práce musí být hotové do konce října 2019. Příjem žádostí začal 4. dubna, na květnovém zasedání schválilo zastupitelstvo první letošní žádost o stotisícovou dotaci z programu.

O tu požádal majitel bytového domu v Opletalově ulici na výměnu 11 oken. „Původní špaletová okna majitel nahradí novými z dřevěného europrofilu za celou sumu přes 246 tis. korun,“ informuje Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, která dodává, že Program obnovy městské památkové zóny je určený pouze pro majitele objektů v městské památkové zóně, které nejsou kulturní památkou a nemohou žádat o dotace z Ministerstva kultury. Dotace na obnovu domů v městské památkové zóně Jablonec poskytuje od roku 2016, kdy bylo alokováno pro tento účel 750 tisíc, v roce 2017 se částka zdvojnásobila. 1,5 milionu je v programu i pro letošní rok. 
 

 

 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Kreativně a jinak!

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO