Nejtišší letecký dopravce

Starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková společně s ředitelem Letiště Praha Jiřím Posem předala cenu vítězům soutěže o nejtiššího leteckého dopravce. Cenu získaly společnosti easyJet a Malév.

Jména výherců 5. ročníku soutěže Nejtiššší dopravce na Letišti Praha jsou známá. V kategorii proudová letadla zvítězila letecká společnost easyJet, v kategorii vrtulových letadel obhájil loňský titul maďarský dopravce Malév. Ocenění vítězům předali zástupci obou organizátorů akce – starostka městské části Praha 6 Marie Kousalíková a Jiří Pos, ředitel Letiště Praha. Na slavnostním vyhlášení vystoupil pěvecký a taneční soubor Musica e Danza ze ZŠ Dědina.

V roce 2011 bylo podle plánované pravidelné dopravy na letní sezonu hodnoceno 10 leteckých společností v kategorii proudových letadel a 4 letecké společnosti v kategorii vrtulových letadel. V nejintenzivnějším leteckém období, tedy od června do října, se sledoval nejenom naměřený hluk, ale rovněž i efektivní využití sedačkové kapacity letadel.
 
„Smyslem této soutěže je především zlepšit kvalitu života a bydlení občanů Prahy 6 v okolí ruzyňského letiště. Jsem ráda, že letecké společnosti, jejichž letadla zde přistávají, jsou motivovány k používání nových tišších letadel. Naším cílem je vyzdvihnout ty dopravce, kteří, nejen že respektují hygienické limity, ale snaží se i o ohleduplnost k občanům, kteří v okolí letiště žijí. Jde o soutěž, prostřednictvím které chceme ocenit letecké společnosti za snahu o snížení hluku z letadel a za modernizaci jejich vzdušné flotily,“ říká starostka Prahy 6 Marie Kousalíková.
 
„Výsledky měření za poslední roky ukazují, že letecké společnosti posílají do Prahy moderní letadla, jejichž provoz je ohleduplnější k životnímu prostředí. Vítězům blahopřeji a zároveň jim děkuji za jejich odpovědný přístup," zhodnotil výsledky soutěže ředitel letiště a předseda představenstva Jiří Pos.
 
Konečné pořadí soutěžících leteckých společností i jednotlivé průběžné měsíční výsledky Nejtiššího dopravce 2011 jsou zveřejněny na internetových stránkách letiště www.prg.aero v sekci Vztahy s okolím.