Nelegální závody v Praze skončily nehodou, závodníci měli zbraně

Při údajném nelegálním závodu dvou aut značek Land Rover a Mercedes v úterý večer v Praze jeden z řidičů narazil do vozu Porsche. Závodníci měli u sebe střelné zbraně a drogy. Na webu policie o tom informoval mluvčí policistů Tomáš Hulan. Závodící auta jela Radlickou ulicí rychlostí přes 100 kilometrů za hodinu. Porsche, které podle Hulana jen jelo kolem, Land Rover odmrštil na druhou stranu silnice.

Nehoda se stala u křižovatky Radlické a Kutvirtovy ulice ve čtvrti Radlice, když pětadvacetiletý řidič vozu značky Land Rover při závodění s Mercedesem nezvládl řízení. "Narazil do vozidla značky Porsche, které stálo v protisměru a chystalo se odbočit," řekl Hulan ČTK. Srážka se naštěstí obešla bez větších zranění.
 
U posádky vozu Land Rover navíc zasahující policisté našli revolver a střílející pero domácí výroby, desítky nábojů a kokain a marihuanu. "Zmiňované zbraně policisté zajistili u třiatřicetiletého spolujezdce, který přiznal, že není držitelem platného zbrojního průkazu," doplnil policejní mluvčí. Držení střílejícího pera ovšem zákon podle Hulana zakazuje i lidem, kteří zbrojní průkaz mají.
 
Řidič i spolujezdec jsou proto jednak podezřelí z přechovávání drog a starší z mužů ještě z nedovoleného ozbrojování, za což jim hrozí až dva roky vězení. U nalezených zbraní policisté prověří, zda s nimi nebyl v minulosti spáchán trestný čin.
 
zdroj: ČTK