Ochladit se má v listopadu

Nynější průměrné denní teploty kolem 11 stupňů Celsia vydrží i v příštím týdnu, pak se začne ochlazovat. Od poloviny listopadu budou maximální denní teploty pouze kolem šesti stupňů Celsia, noční klesnou k nule. Srážkově budou následující čtyři týdny průměrné, nejvíce by jich mohlo spadnou v prvním listopadovém týdnu. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Podle meteorologů budou v příštím týdnu průměrné teploty vzduchu obdobné, jako byly v uplynulých třech týdnech, od začátku listopadu budou postupně klesat a budou se pohybovat kolem dlouhodobého průměru odpovídajícího roční době. "Období jako celek očekáváme teplotně průměrné. I srážkově očekáváme následující období průměrné," uvedl ČHMÚ.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 24. října do 20. listopadu je 5,2 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1965, kdy průměr činil jen dva stupně Celsia. Naopak nejvyšší průměr zaznamenaly meteorologové před třemi lety, a to 8,2 stupně. Průměrný úhrn srážek v ČR v tomto období činí 43 milimetrů.