Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Podvodníci straší, že jste byli napadeni hackerem

13. 05 2021 | Stále častěji se objevuje nový trik podvodníků vydávajících se za pracovníky banky, kteří zjistili napadení bankovního účtu a snaží se oběť přesvědčit, že jediná cesta k ochraně je převedení financí na jiný účet. Útočníci k přesvědčování nejčastěji využívají telefonního hovoru.

Podobných útoků celosvětově přibývá a zaznamenáváme i nárust takových kampaní v českém jazyce. Z pohledu kybernetické bezpečnosti jsou lidé nejslabším článkem a často naletí útočníkovi na špek. Nejčastěji se setkáváme s tzv. generickými útoky – útočník zvolí v daném čase populární téma a používá nadefinovaný scénář na potenciální oběti. Takové pokusy lze rozeznat a měly by se bezodkladně nahlásit příslušným orgánům.

Horší ale je, pokud se jedná o útoky cílené. V takovém případě se útočník zaměří na svou oběť, zná její záliby, rutiny a dle toho vymýšlí taktiku útoku. Rozpoznat, že se jedná o útok, bývá často velmi náročné i pro IT profesionály. Z těchto důvodů je nutné myslet na zabezpečení počítačů, mobilních telefonů, ale i síťových prvků, které každodenně používáme.

Michal Merta, odborník na bezpečnost a ředitel Cyber Fusion Centra v Accenture ČR

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Kreativně a jinak!

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO