Policie: Novorozence nalezeného v popelnici někdo zavraždil

Novorozenec nalezený v pondělí v Praze 10 zemřel podle výsledků pitvy násilnou smrtí, sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Příčinou smrti byly podle patologa údery hlavičkou o zem nebo jinou pevnou překážku. Chlapeček se narodil zdravý, donošený a žil několik desítek minut. Ostatky byly zabaleny v igelitové tašce s označením firmy Dynamite, taška byla v kontejneru na odpadky.  

Taška podle mluvčího není na českém trhu k dostání. "Proto by ji někdo mohl poznat, a přispět tak k dalšímu posunu v případu. Jestliže máte nějakou informaci v souvislosti ke shora uvedené informaci, prosím, ozvěte se na linku 158," dodal Daněk ve zprávě na policejním webu.
 
Porod se podle vyšetřovatelů odehrál mezi 20:00 v neděli a 05:00 v pondělí. "Detektivové případ kvalifikovali jako trestný čin vraždy, kdy v případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo trest výjimečný," dodal mluvčí.
 
Policie znovu žádá lidi, aby se ozvali na linku 158, pokud někdo ve svém okolí zaznamenal ženu v pokročilém stadiu těhotenství, která porodila, ale nyní dítě nemá.
 
Novorozence našel v pondělí ráno kolemjdoucí v Průběžné ulici v Praze 10.
 
zdroj: ČTK