Policista chtěl v Praze na vlastní pěst zastavit střelbou zloděje

V Praze - Strašnicích se dnes krátce před pátou hodinou ranní střílelo. Policista z pohotovostní motorizované jednotky se ve svém volnu snažil zabránit v útěku zloději, který ukradl ze skladu kadeřnických potřeb zboží za přibližně tři tisíce korun. Informovala o tom mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. 

Událost se stala v Tuklatské ulici, kde policista zaslechl venkovní alarm a vydal se na obhlídku skladu potřeb pro kadeřnické salony. Vyrušil tam zloděje, který na jeho výzvy ani výhružky střelnou zbraní nereagoval. "Policista proto následně několikrát po sobě vystřelil z legálně držené soukromé zbraně ve snaze zabránit pachateli v útěku," uvedla Zoulová. 
    
To se mu však nepodařilo, zloděj odhodil ukradené zboží a zmizel. Nenašli ho ani příslušníci policejní hlídky, kteří dorazili na místo po ohlášení střelby na tísňovou linku. Jejich kolegovi, který vystřelil ve svém volném čase, by žádný postih hrozit neměl. "Okolnosti zákroku policisty prověřovaly kontrolní orgány policie a podle prvotních výsledků v okolnostech použití zbraně neshledaly žádné pochybení," dodala mluvčí. 
 
zdroj: ČTK