„Praha bezpečně online“ - projekt pro rodiče, učitele a děti

Projekt „Praha bezpečně online“ již třetím rokem poskytuje laické i odborné veřejnosti informace k tématu ochrany před nebezpečími na internetu. Semináře realizuje Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s hlavním městem Praha a městskou částí Prahy 6.

Rodičovské semináře s názvem „Děti online aneb rizika na internetu“ proběhnou na všech základních školách Prahy 6. Seminář se bude zabývat zejména Riziky internetu a online komunikace a Desaterem začínajícího surfaře aneb co by mělo každé dítě vědět. Účastníci rovněž obdrží příručku pro rodiče, přehled kontaktů na pomáhající pracoviště a slovníček pojmů online bezpečnosti. Program, termíny a místa seminářů naleznete na našich webových stránkách a stránkách Národního centra bezpečnějšího internetu www.saferinternet.cz/prahabol.

Přehled termínů a míst, kde bude seminář na téma „Děti online aneb rizika na internetu“ probíhat (začátek přednášek je vždy v 18 hodin):
 
1. 11. 2012 - ZŠ Lysolaje
 
5. 11. 2012 - ZŠ Dědina
 
14. 11. 2012 - ZŠ a MŠ Červený vrch
 
19. 11. 2012 - ZŠ a MŠ nám. Svobody
 
20. 11. 2012 - ZŠ Norbertov
 
Pro žáky základních škol jsou připraveny přehledové listy, které upozorňují na čtyři rizikové jevy, s nimiž se mohou na internetu setkat. Postupně se dozvědí, co se skrývá pod pojmy Sexting, Kyberšikana, Kybergrooming a Ochrana osobních údajů.
 
Odborným vzděláváním projdou řídící pracovníci a pedagogové, pracovníci Orgánu sociálně-právní ochrany dětí, pedagogicko-psychologických poraden a Policie ČR. Vybraní studenti gymnázií Prahy 6 - mladí „ambasadoři bezpečného internetu“, poskytnou cenné informace k internetové bezpečnosti seniorům.