Praha láká zahraniční investory – nový “business jet” na českém charterovém trhu

V tomto týdnu český operátor soukromých letadel, společnost Grossmann Jet Service, rozšířila svoji flotilu o nový “light jet” Cessna Citation CJ2+. “Trh se zvedá a my jsme zaznamenali, že poptávka po malých letadlech typu CJ2+ se zvyšuje zejména, co se týče České Republiky a Slovenska.”, uvádí Dagmar Grossmann, ředitelka letecké firmy.

CJ2+ představuje perfektní alternativu k létům v business třídě. Očekává se, že díky své nižší ceně letů si v Čechách a na Slovensku najde slušné portfolio klientů.

Říká se, že kdo CJ2+ jednou vyzkouší, už nebude chtít létat jinak. Letadlo má výborné vzletové a přistávací vlastnosti, pohodlnou kabinu pro až 8 pasažérů a dolet 2 987km. Když se k tomu přičte cena za let a čas, který ušetříte, tak už nebudete mít na let s aerolinkami ani pomyšlení.

“Rozjeli jsme velmi dobrou spolupráci s českými i zahraničními cestovními kancelářemi, a proto jsme se rozhodli pro CJ2+ a přestali jsme spravovat Citation Mustang - nejmenší letadlo, které jsme ve flotile měli. Vedle toho, že má CJ2+ delší dolet než Citation Mustang, pojme také více pasažérů a má toaletu. CJ2+ lépe reflektuje potřeby našich klientů, např. bez zastávky na doplnění paliva letadlo doletí z Prahy do Ammánu nebo z Paříže do Petrohradu. CJ2+ je letadlo certifikované pro jednoho pilota, ale na našich letech budou vždy piloti dva, bezpečnost našich klientů je u nás na prvním místě.”, říká Dagmar Grossmann.

CJ2+ je dobrou volbou, ať už se chystáte na obchodní cestu nebo na dovolenou, zavazadlový prostor pojme bez problémů lyže, golfové bagy a další sportovní náčiní. Toto letadlo představuje skvělou alternativu k letům v business třídě. “Myslíme si, že CJ2+ má pro naši společnost velký potenciál, jeho vlastnosti a cena letu z něj dělá velice konkurenceschopné letadlo na trhu charterových letů. Může přistávat na malých letištích, kam tradiční aerolinky nemají přístup a dostat vás tak blíže vaší cílové destinaci. Zkuste nám zavolat o kalkulaci, až budete plánovat vaši příští cestu.”, uzavírá Dagmar Grossmann, zakladatelka společnosti Grossmann Jet Service, která se v současné době řadí mezi vedoucí soukromé letecké operátory na středoevropském nebi. Na celosvětovém trhu je letecká firma aktivní od roku 2004 a v současné době provozuje z ruzyňského letiště 3 soukromé tryskáče: Legacy 600, Hawker 900XP a CJ2+.

www.grossmannjet.com