Pražská MHD jezdí podle letních řádů, platit budou do 31. srpna

V pražské MHD začaly od začátku ranního provozu platit letní jízdní řády. Omezen bude provoz zejména ve špičkách pracovních dnů, v případě autobusů u části linek také o víkendech. V provozu nebudou rovněž školní linky a školní spoje na příměstských linkách. Letní řády budou platit do 31. srpna.

Na všech linkách metra budou v pracovní dny prodlouženy intervaly, na lince A budou kvůli výluce tramvají v Praze 6 zavedeny vložené spoje v trase Dejvická - Náměstí Míru.
 
Na páteřních tramvajových linkách 3, 9, 17 a 22 bude v pracovní dny v ranní a odpolední špičce interval 5 minut, dopoledne 6 minut. Na ostatních linkách bude ve stejnou dobu interval prodloužen na 10 a 12 minut. Linka 1 pojede o víkendech a ve svátek jednovozová, linky 14 a 24 budou mít prodloužen interval na 15 až 20 minut. Linka 16 pojede pouze v trase Lehovec - Kotlářka a linky 2, 4 a 6 budou na léto zrušeny.
 
Z autobusových linek budou mimo provoz 305, 343, 451, 465 a také všechny školní linky. Na lince 261 pojedou celý týden kloubové autobusy.
 
Omezené jízdní řády už v Praze začaly platit 17. června, kdy začal fungovat takzvaný mírný prázdninový provoz. Konec prázdninového provozu bude 1. září, kdy se linky vrátí do svých pravidelných jízdních řádů. Spoje, které vozí studenty vysokých škol, se do normálního režimu vrátí 16. září.
 
Autor: ČTK