Přechod přes trať na Hradčanské je již otevřený

Lidé ode dneška mohou využívat přechod přes železniční trať z Hradčanské do Dejvické ulice. Díky tlaku na investora a dodavatele prací pro ČD se termín zprovoznění podařilo zkrátit o více než týden. Potvrdil to místostarosta Prahy 6 Ing. René Pekárek, který má na starosti strategický rozvoj.

Dříve se také rozjedou vlaky z Dejvic na Masarykovo nádraží a dočasná zastávka autobusu č. 131 se vrátí na své původní místo. Během výluky se navíc posunula jednání o stavbě podchodu z metra A Hradčanská do Dejvické ulice.

Podchod na Hradčanské bude
 
Magistrát hl. m. Prahy se totiž rozhodl, že vykoupí objekt zkrachovalých stavebnin za 16,5 mil. Kč a podchod opět nechá vybudovat. „Obyvatelům Prahy 6 podchod velmi pomůže. Jsem ráda, že se naše úsilí setkalo s úspěchem,“ říká starostka MČ Praha 6 Ing. Marie Kousalíková s tím, že objekt stavebnin bude muset být zbourán a následně bude vystavěn podchod nový. „Jsem přesvědčen, že se podaří zahájit práce na stavbě podchodu již v lednu 2012 a dokončit jej v září 2012,“ uzavírá místostarosta Prahy 6 Ing. René Pekárek.