Příběh železa v OC Šestka

Železná zoo, výstava plechových hraček, originální workshopy, velký KovoKvíz o ceny – OC Šestka bude od 5. dubna do 1. května vyprávět Příběh Kovu.  

Elegantní gepard, zebra v životní velikosti, roztomilá rodinka tučňáků, velká želva sloní či krokodýl - jako živá jsou zvířata v železné zoo. Jen na rozdíl od té skutečné si děti budou moci na zvířata sáhnout a vyfotit se s nimi zblízka. Všechny pány kluky bez rozdílu věku dozajista potěší výstava plechových autíček a tatínkové si při tom mohou zavzpomínat na své dětství. A aby se návštěvníci dozvěděli něco nového, budou prostory výstavy protkány informačními tabulemi s množstvím zajímavých faktů a informací. Dozvíte se třeba, jaký je nejrozšířenější kov na světě, které jsou nejznámější slitiny, jaké jsou ušlechtilé kovy, kde a jak se těží a k čemu se využívají. Na závěr si pak můžete ověřit nově nabité znalosti v KovoKvízu a vyhrát některou ze zajímavých cen.

Pro děti budou v průběhu celé výstavy připraveny originální workshopy. Budou si moci sami vyzkoušet, jak se razí mince, vyrobit si robota, proniknout do tajů drátkování nebo lít olovo. Vše samozřejmě pod zkušeným dohledem.  Ti, kteří se budou na chvíli sami stát robotem, se mohou nechat „přetvořit“ díky facepaintingu a chybět nebude ani fotopoint, tentokrát s motivem rytířů.

Příběh železa:

- Kovová zoo
- Výstava kovových hraček
- Informační tabule o kovu
- Fotopoint s brněním
- Víkendové workshopy pro děti
- Facepaiting ve stylu kovu a kovových zvířat
- KovoKvíz o ceny

Soutěž: tipněte si váhu všech kovozvířat a výšku žirafy, vyplňte soutěžní kupón a vhoďte do soutěžní krabice umístěné v blízkosti vstupu v 1.podlaží a vyhrajte. 1. cenou jsou dárkové poukazy v hodnotě 10 000Kč!

Workshopy:

Start od 13:00 hod.

9.4.  Ražení mincí s profesionální obsluhou a stroji, autíčková herna, malování na obličej
16.4. Výroba kovových robotů z kartonu, autíčková herna, malování na obličej
23.4. Den země – velká dětská akce s Vandou a Standou, ekologické soutěže, živá zvířátka
30.4. Lití olova, autíčková herna, malování na obličej

http://www.oc-sestka.cz/