První letošní Farmářské trhy navštívilo přes 9000 lidí

V sobotu 24. 3. 2012 zahájila starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková tradiční Farmářské trhy na Kulaťáku. Zájem občanů předčil očekávání. První letošní trhy měly jednu z nejvyšších návštěvností za celou dobu jejich pořádání na Vítězném náměstí.

Zájem lidí o výrobky farmářů a drobných producentů se projevuje především tím, za jak dlouho jsou jednotlivé stánky vyprodané. V sobotu zel první stánek prázdnotou už v 11 hodin. Za další dvě hodiny už neměla co prodávat dobrá polovina všech farmářů. Největší zájem byl tradičně o biopotraviny. Zákazníci trhů kupovali především pečivo, ovoce a zeleninu, ryby, masné a mléčné produkty, bylinky a květiny.

„Jako první zmizela všechna vajíčka. Velký zájem byl také o čerstvé bylinky. V letošním roce proto plánujeme několik Farmářských trhů speciálně zaměřených právě na bylinky a květiny,“ říká starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková. Snahou radnice je také zapojit do projektu Farmářských trhů ambasády sídlící v Praze 6. „S ambasádami dlouhodobě dobře spolupracujeme, a proto jim chceme dát prostor k jejich prezentaci. Rádi bychom občanům nabídli tradiční zahraniční speciality,“ dodává starostka.

Farmářské trhy na Kulaťáku budou probíhat každou sobotu od 8 do 14 hodin. Detailní přehled termínů jednotlivých trhů naleznete na této stránce: http://www.praha6.cz/aktuality/farmarske-trhy-startuji-jiz-tuto-sobotu-2012-03-19.html?&String= .