Seznam.cz postaví datové centrum v Horních Počernicích

Tuzemská internetová jednička Seznam.cz postaví své datové centrum v Horních Počernicích na pozemku firmy VGP. S generálním dodavatelem, společností Altron, Seznam chystá tendry na dodavatele. Uvedli to dnes zástupci Seznamu. Do nového data centra by společnost podle dřívějších odhadů mohla investovat kolem 400 milionů Kč. 

"Lokalita splňuje představy společnosti Seznam.cz z hlediska dostupnosti, vybavenosti i logistického umístění. V blízkém okolí jsou například sklady dalších významných IT společností," uvedl manažer datových center Seznamu Marek Leš. 
    
V nejbližší době začnou výběrová řízení na jednotlivé dodavatele, do konce roku se budou řešit zejména oblasti stavby, technologie a chlazení. Tendry zaštiťuje výběrová komise složená ze zástupců společností Seznam.cz a Altron. Výběrová řízení jsou pouze na stavbu a non-IT části projektu, protože Seznam.cz již vlastní potřebné vybavení informačními technologiemi. 
    
"Datové centrum se staví jen pro potřeby společnosti Seznam.cz, žádné komerční využití prostoru Seznam.cz neplánuje," dodal Leš. 
    
Seznam.cz nyní vlastní prostory pro provoz serverů nemá a pronajímá si pro jejich umístění kapacity v centru Nagano u společnosti Telefónica na pražském Žižkově a u TTC v Malešicích. Společnost provozuje asi 1500 serverů. 
 
zdroj: ČTK