Slavnostní rozsvícení nového operačního sálu nově budovaného urgentního příjmu (emergency)

Páteční den se významně zapíše do kroniky Nemocnice Na Bulovce i do kroniky pražského zdravotnictví. 13ky se nebojíme, takže v pátek 13. ve 13 hodin v pavilonu č. 13 (ortopedická klinika) jsme slavnostně rozsvítili nový operační sál na novém urgentním příjmu (emergency), který se začal budovat letos v dubnu tohoto roku. Světla na operačním sále symbolicky rozsvítily vrchní sestra ortopedie Eva Fořtová a staniční sestra ortopedických operačních sálu Dana Kafková spolu s náměstkyní ministra zdravotnictví Lenkou Teskou Arnoštovou.  

Náklady na stavbu a přístroje vyšly na cca 67 mil. korun, z toho 2/3 získala nemocnice jako dotaci ministerstva zdravotnictví. Je to velmi významná událost pro celé pražské zdravotnictví. Právě Nemocnice Na Bulovce je totiž už pět let po sobě nemocnicí, kam pražští záchranáři vozí každoročně nejvíce pacientů. Vloni počet přivezených pacientů překročil 23.000.

Harmonogram výstavby urgentního příjmu: 
1. etapa: duben – červenec 2017 – pro zajištění kontinuity bylo napřed potřeba přemístit a vytvořit nové 3 vyšetřovny úrazové ambulance (traumatologická ambulance) a 4 vyšetřovací místa
2. etapa: červenec – říjen – budování operačního sálu
3. etapa: červenec – listopad – budování lůžkové části s kapacitou 6 lůžek

Slavnostní přípitek byl samozřejmě pouze nealkoholickým šampaňský :O))