Společnost ABS Jets přivezla do Česka unikátní flotilu soukromých tryskáčů

8. 06 2011 | Přední tuzemský operátoru a broker soukromých tryskáčů, společnost ABS Jets, přivezla do Česka unikátní flotilu soukromých tryskáčů brazilské značky Embraer. Akce s názvem „Den s Embraerem“ se konala v pátek 6. května 2011 v hangáru společnosti ABS Jets na pražském Letišti Ruzyně.

Cílem akce bylo představit téměř kompletní flotilu business jetů brazilského výrobce Embraer. K vidění byly celkem tři vzdušné expresy Embraer z řady Legacy a Phenom a také letecký simulátor Legacy 500. Akce se zúčastnila široká odborná veřejnost – novináři ze všech významných ekonomických a lifestylových médií, operátoři business jetů, potenciální zájemci o koupi předváděných letadel a zástupci společnosti SG Equipment Finance, která poskytuje financování. Značku Embraer zde reprezentoval obchodní ředitel pro střední a východní Evropu Peter Kaiblinger.

„ABS Jets je oficiálním autorizovaným prodejcem brazilského výrobce Embraer pro Českou Republiku a Slovensko a jako jediní ve střední a východní Evropě zprostředkováváme nejen případný nákup a prodej těchto letadel, ale také jejich kompletní údržbu a servis, a to již od roku 2007,“ říká Vladimír Peták, generální ředitel a člen představenstva ABS Jets.

Největší zájem zaslouženě sklidil model Legacy 650, který je považován za „krále“ mezi privátními jety. Letadlo, které pojme až 14 pasažérů a více než 8000 litrů zavazadel, je díky cestovní rychlosti 850 km/h a doletu přes 7 tisíc kilometrů považováno za nepřekonatelné především pro dlouhé lety. O jeho oblibě svědčí i fakt, že jen v České republice je registrováno již šest těchto modelů.  

Menší sourozenci Legacy 650, modely Phenom 100 a Phenom 300, jsou již na českém trhu dobře známé. Model Phenom 300 poprvé představila české veřejnosti právě společnost ABS Jets, a to již v říjnu loňského roku. Kompaktní proudový business jet je díky vynikajícímu poměru cena – výkon oblíbený především u korporátní klientely a charterových letů. Pojme až 8 cestujících a jeho nespornou výhodou je velikost zavazadlového prostoru o objemu 2110 litrů. Srovnatelně velké letouny konkurenčních výrobců přitom pojmou pouze 750 – 1500 litrů zavazadel.

Model Phenom 100, nejmenší z rodiny Embraer, je oblíbenou volbou především na velmi časté krátké lety. Zajistí komfortní přepravu až 4 osob a 1500 litrů zavazadel. Příznivá pořizovací cena a nízké servisní náklady z něj činí vůbec nejprodávanější business jet roku 2010.

Vítaným zpestřením bylo představení leteckého simulátoru Legacy 500. Ten je nejrychlejší ve své třídě a první, který využívá technologii „fly-by-wire“. Díky ní se člověk v simulátoru cítí téměř identicky, jako by pilotoval skutečné letadlo.

„Úspěch naší akce jen potvrdil velmi dynamický rozvoj trhu letecké přepravy ve střední a východní Evropě. Právě tento region patří vůbec k nejrychleji se rozvíjejícím novým trhům, poptávka po službách business jetů zde roste o desítky procent každý rok,“ uzavírá Antónia Tomková, obchodní ředitelka ABS Jets.

 

Speciály