Společnost XIXOIO uvedla na trh automatizované řešení prověřování klientů

XIXOIO, fintechový startup s celosvětovou působností operující z Prahy, vyvinul unikátní řešení AMLsystem sloužící ke zefektivnění procesu prověřování nových klientů a monitoringu jejich transakcí. Přináší tak úsporné automatizované řešení bankám, finančním institucím, ale i dalším společnostem, které potřebují rychle a efektivně prověřit nové klienty.

„Jedná se o flexibilní online řešení, které zrychluje a zefektivňuje prověřování klientů. Během okamžiku pak máte přehled, zda daná osoba či instituce nefiguruje na sankčních seznamech a jste schopni okamžitě reagovat,“ říká Marian Hanes, ředitel AML divize společnosti XIXOIO. „Systém dále nabízí stálou kontrolu transakcí klientů a jejich posuzování, zda jsou v souladu se zákonnými požadavky a s formou spolupráce,“ doplňuje Hanes.

Automatizované procesy řešení AMLsystem usnadňují a zefektivňují práci jak organizaci, která jej používá, tak i jejímu zákazníkovi. Například u středně velké banky zvládne s tímto řešením vyhodnocování žádostí dvoučlenný tým místo šestičlenného. Zákazník má na druhé straně k dispozici pohodlí automatizovaného a intuitivně jednoduchého vyplňování formuláře žádosti.

Rychlé vyhodnocení žádosti

Systém usnadňuje v první řadě proces identifikace zákazníka pomocí automatizovaného ověření totožnosti. Zákazník jednoduše naskenuje doklad totožnosti, udělá selfie a systém ho identifikuje a z dokladu doplní údaje do formuláře, který se pak odešle ke schválení, zkontroluje, zda subjekt nefiguruje na sankčních seznamech a celou situaci vyhodnotí. Dramaticky se tak zkracuje čas zpracování a snižuje chybovost. To, co dříve trvalo běžně několik minut nebo dokonce hodin, je hotové za pár vteřin.

Nastavení vnitřní kontroly a průběžné sledování

Přiměřená vnitřní kontrola je nezbytným předpokladem například pro efektivní prevenci praní špinavých peněz. Systém průběžně analyzuje, zda jsou transakce v souladu s profilem zákazníka, povahou a účelem služby a obchodním vztahem. Nástroj zasílá upozornění na podezřelé transakce v reálném čase, ale zachytí i vypršení platnosti průkazu totožnosti zákazníka.

Vedle bank a finančních institucí je nové řešení vhodné také pro široké spektrum fintech 
a e-commerce společností či subjektů na realitním trhu.

Společnost XIXOIO představila řešení AMLsystem také jako součást svého unikátního systému produktů, které umožňují fungování komplexního systému tokenizace - investování a financování na bázi technologie blockchain.

„Na AML navazují i další produkty kompletní infrastruktury z dílny XIXOIO. Ty například nabídnou investorům bezpečné investice, firmám pak možnost získat kapitál pro svůj rozvoj. A to vše naprosto transparentně díky kompletní infrastruktuře společnosti XIXOIO, která obsahuje řešení pro spolupráci s bankami, ale také právní a regulatorní nástroje,“ prozrazuje Richard Watzke, zakladatel XIXOIO.

Mezi tyto další produkty patří například nástroje ke zprostředkování transakcí, krypto-fiat platební brána, bankovní řešení, platební karta, právní služby, bezpečnostní služby a pojištění pro klienty nebo zajištění financování.