STRÁŽCI PRALESA VYBRALI STOVKY TELEFONŮ A NOVĚ PŘINESLI I TABLETY

V Zoo Praha proběhlo tradiční setkání Strážců pralesa. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 17 školních kolektivů a celkově se vybralo 1175 přístrojů včetně desítky tabletů - nově do soutěže zařazených.  

Většina školních tříd byla ze základních škol, zapojily se ale i dvě střední školy a jedna mateřská školka. A vítězství patřilo právě těm nejmenším - Mateřské školce Na Děkance, konkrétně třídě Berušek. Děti přinesly do pražské zoo 190 kusů vysloužilých mobilních telefonů.

Jen o pět mobilů méně měla třída 5.A základní školy Kamenka z Čelákovic. Na třetím místě skončila 9. třída ze základní školy Mikulova v Praze 4. Všichni soutěžící obdrželi dárky od Zoo Praha a společnosti REMA systém a.s., vítěz pak i hlavní cenu – den a noc v Zoo Praha s pestrým programem.

Recyklaci starých mobilních telefonů a tabletů provádí partner kampaně, společnost REMA Systém, a. s. Přístroje obsahují vzácné prvky niob a tantal, které se těží ve formě rudy s názvem koltan v centrální Africe – na místech, kde žijí gorily. Čím více vysloužilých telefonů shromáždíme, tím větší část gorilího pralesa zachráníme. Za každý sebraný telefon a tablet navíc zoo obdrží 10 Kč od společnosti Rema Systém. Z takto získaných peněz podporujeme strážce biosférické rezervace Dja v Kamerunu.

https://www.zoopraha.cz