Suverenita chce spolupráci s Klausem, o vstupu do strany nejedná

Suverenita bývalé europoslankyně Jany Bobošíkové usiluje o spolupráci s exprezidentem Václavem Klausem. Je s ním dlouhodobě v kontaktu, o přímém vstupu do strany s ním ale nejedná. ČTK to řekla Bobošíková. O návratu Klause do politiky se dlouhodobě spekuluje. Exprezident nedávno odmítl, že by mohl podpořit ODS, kterou v 90. letech zakládal.

"Suverenita už několikrát veřejně deklarovala, že pokud by se Václav Klaus rozhodl k návratu do aktivní politiky, Suverenita udělá všechno pro to, aby byl tento návrat úspěšný. Ale abych vám řekla, že jednáme s Václavem Klausem o vstupu do Suverenity, to rozhodně pravda není," řekla ČTK Bobošíková. Bobošíková neví, jestli se exprezident k návratu do politiky rozhodl, ale přivítala by to.
 
Suverenita podle své šéfky jedná i s dalšími názorově spřízněnými lidmi, mimo jiné s bývalými členy ODS, konkrétně s poslancem Michalem Doktorem a exposlancem Vlastimilem Tlustým. Strana chce kandidovat v případných předčasných volbách, na kampaň chce dát několik milionů korun.
 
"Umíme si představit, že by Václav Klaus něco takového podpořil, ale dohoda, že se přejmenujeme na Suverenitu Václava Klause a jdeme do voleb, na stole není," dodala Bobošíková. Deník Právo dnes napsal, že Klaus se spojí právě se Suverenitou, které propůjčí své jméno.
 
Mluvilo se i o možné spolupráci exprezidenta se Stranou svobodných občanů, kterou vede někdejší blízký spolupracovník Klause Petr Mach. Svobodní dnes v prohlášení uvedli, že o spolupráci s Klausem ani Suverenitou nejednají.
 
zdroj: ČTK