V pondělí v pražském bytě uhořela žena, pět lidí bylo zraněno

Jednu mrtvou a pět zraněných si vyžádal pondělní požár bytu v Taussigově ulici v pražských Kobylisích. Hasičům se podařilo zachránit většinu lidí z hořícího bytu v pátém patře panelového domu, ale po zlikvidování požáru našli pod troskami ženské tělo. ČTK to řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Příčinu vzniku požáru hasiči a policisté stále hledají.

"Oheň zasáhl obývací pokoj a kuchyň bytu. Na místo vyjely postupně tři jednotky hasičů, kteří v dýchacích přístrojích hasili požár ze schodiště domu i ze žebříku," popisovala boj s ohněm Adamcová.

Kvůli požáru muselo být ošetřeno pět lidí. Dvěma z nich poskytli zdravotníci pomoc na místě, ale zbylí tři museli být převezeni do nemocnice. "Jeden muž a dvě ženy se nadýchali kouře," řekla ČTK mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. Hmotná škoda se odhaduje na dva miliony korun.
 
Jak požár vznikl, zatím není jasné. "Naši vyšetřovatelé byli v pondělí ve vyhořelém bytě až do večera a ještě se tam dnes dopoledne vrátí spolu s policisty," uvedla mluvčí hasičů.
 
zdroj: ČTK