Právě se nacházíte:

V Praze 6 přibyly lavičky

Posadit se a odpočinout si mohou lidé na padesáti nových lavičkách, které nechala do patnácti lokalit v Praze 6 umístit radnice na základě požadavků občanů.

Největší počet – 8 kusů laviček bylo instalováno na Flemingově náměstí a 10 na Starém náměstí v Ruzyni. Nejvíce dle následných ohlasů potěšily občany lavičky ve stanicích zastávek MHD, U vojenské nemocnice a na Sibiřském náměstí, a také ve vnitrobloku Domu seniorů ve Šlejnické ulici.

Jde se o lavičky s ocelovou konstrukcí, sedákem z tropického dřeva a s opěrkou zad tvořenou roštem z nerezové kulatiny. „Tento typ laviček by měl být nenáročný na údržbu, ale odolný proti poškození," uvedla vedoucí odboru životního prostředí radnice Dana Charvátová.

V letošním roce je na instalaci laviček v rozpočtu radnice počítáno s částkou cca půl milionu korun, za kterou bude možné umístit přibližně dalších padesát laviček. „Proto bude odbor dopravy a životního prostředí i nadále evidovat požadavky občanů, které budou v druhé polovině roku vyhodnoceny," dodala Dana Charvátová.

www.praha6.cz