V Praze dnes přibylo polétavého prachu v ovzduší

V pražském ovzduší dnes přibylo polétavého prachu. Podle jeho aktuálních hodinových koncentrací kolem poledne meteorologové situaci na třech místech v Praze označili za špatnou. Později odpoledne již bylo takových míst více, především v centru města v okolí dopravních tepen. ČTK to zjistila z webu Českého hydrometeorologického ústavu. 

V poledne se hodinové hodnoty na stanicích v Libuši a Vršovicích pohybovaly nad 100 mikrogramy na metr krychlový, ve Stodůlkách dosáhly k hodnotě 95 mikrogramů na metr krychlový. Kolem 18:00 naměřené hodnoty polétavého prachu přesahovaly 100 mikrogramů na metr krychlový v Riegrových sadech a v Legerově ulici. Jen mírně pod hranicí 100 mikrogramů byly ve stejnou dobu v Libuši, ve Stodůlkách a na náměstí Republiky. Denní koncentrace měřených škodlivin ovšem limit, který činí 50 mikrogramů na metr krychlový, tak výrazně nepřekračují. 

Špatné ovzduší je i na dalších místech Česka. V Ústeckém kraji kvůli vysokému množství polétavého prachu od dnešního rána platí smogová situace. Moravskoslezský kraj trápí smog už několik dní a smogová situace byla v oblasti Ostravska, Karvinska a části Frýdecko-Místecka ze stejného důvodu vyhlášena v pondělí. Horší rozptylové podmínky jsou i v Brně, Plzni a v některých okresech Vysočiny. 
 
zdroj: ČTK