V Praze dnes začíná interaktivní festival Vyšehrátky

Pod heslem Vyčůrat a hrát! dnes v Praze začíná festival Vyšehrátky. Nástupci původních organizátorů přišli z řad bývalých studentů DAMU, do 8. září dají na pražském Vyšehradě větší prostor loutkovému divadlu a otevřou tuto přehlídku generačně širšímu publiku. I většinu večerních koncertů odehrají kapely složené právě z alternativně smýšlejících loutkoherců, jako jsou například Jelení loje.

Hlavním tématem letošního programu je národní obrození - slavní čeští buditelé, a jejich snaha o probouzení češství proto propojí celou šestidenní přehlídku. Kluci a tatínci budou stavět divadlo Bouda, holky dostanou možnost vyzkoušet si vaření ve venkovní kuchyni Magdaleny Dobromily Rettigové. Chystá se také "novotvarové" domino nebo soutěž o nejlepší nové dětské slovo.
 
"Pro školy chystáme vyprávění o národním obrození prostřednictvím interaktivního představení, které tuto obávanou výukovou látku představí ve zcela novém světle," podotkla dramaturgyně Johana Vaňousová. Bližší informace jsou na www.vysehratky.cz.
 
Autor: ČTK