V Praze po půlnoci hořela skládka

V Praze 8 v noci na dnešek hořela skládka odpadu o ploše deset krát dvacet metrů. Oheň k ránu hasiči zlikvidovali a zasaženou část skládky odbagrovali. Koncentrace škodlivých látek v ovzduší nepřekročily hygienické normy, škoda požárem nevznikla. ČTK to sdělila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.  

V Praze 8 v noci na dnešek hořela skládka odpadu o ploše deset krát dvacet metrů. Oheň k ránu hasiči zlikvidovali a zasaženou část skládky odbagrovali. Koncentrace škodlivých látek v ovzduší nepřekročily hygienické normy, škoda požárem nevznikla. ČTK to sdělila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.  Příčinou požáru byla nedbalost při vyvážení odpadu na skládku nebo samovznícení. Není vyloučeno ani úmyslné zapálení, uvedla mluvčí.

K požáru ve Štorchově ulici vyjely patnáct minut po půlnoci tři hasičské jednotky. Vedle likvidace požáru navíc v okolí požářiště v ulicích Jankovcova, V Přístavu a Voctářova monitorovali i koncentrace škodlivin.
 
Hygienické normy ale nepřekročily, doplnila mluvčí s tím, že v 06:00 byla zasažená část skládky odbagrována. Dopoledne ale hasiči na požár ještě dohlíželi.
 
zdroj: ČTK