VÁNOCE NA DEJVICKÉ BUDOU LETOS PLNÉ ZNÁMÝCH JMEN

Přijďte si užít tu pravou vánoční náladu. V době, kdy vrcholí vánoční stres a shon, si mohou obyvatelé Prahy 6 s celou svojí rodinou či s přáteli příjemně odpočinout nebo si vlastnoručně vyrobit pěkné dárky. Přímo v centru,  na konci Dejvické ulice, vytvoří městská část Praha 6 oázu klidu a přívětivé vánoční atmosféry. Vánoce na Dejvické budou ideální příležitostí pro předvánoční rodinná setkání nebo srazy s přáteli. 

Ve dnech od 15. do 21. prosince bude vzduch na konci Dejvické ulice provoněn františky, svařeným vínem, pečenými kaštany a lahodným cukrovím. Útulné teplo zajistí hořící ohně v římských koších, tepelné hřiby, vytápěné stany a slavnostní nasvícení ve vlídných barvách.

Vánoce na Dejvické nabídnou všem příchozím příjemný odpočinek v nádherné atmosféře a pěkný kulturní zážitek. Kromě toho všem umožní odnést si domů něco krásného z vánočních dílen.

V sobotu 15. prosince večer proběhne na konci Dejvické ulice u Vítězného náměstí v Praze 6 slavnostní zahájení Vánoc na Dejvické. Ještě před ním se však bude konat autogramiáda herců z Dejvického divadla. Pak už starostka Prahy 6 Marie Kousalíková zapálí všem přihlížejícím prskavky a svíčky nefalšovaným betlémským světlem. Následovat bude také atraktivní světelný program s překvapením.
 
Každý den, nedělí počínaje, si mohou návštěvníci vyrobit něco krásného ve vánočních výtvarných dílnách, a to pod vedením odborníků. Během celého týdne se ve vyhřívaném stanu vystřídají např. tyto dílny: malování barvami na sklo, zdobení vánočních perníčků, vystřihování vánočních vloček, výroba svíček, vánočních ozdob nebo vánočních květináčů. Všechny dílny budou zdarma přístupné jak dětem, tak dospělým. V podvečer se na pódiu vystřídají umělecké soubory z Prahy 6.   
V zajímavém programu nebude chybět ani divadlo. Těšit se můžete na loutkové představení "Andělíček Toníček" souboru Buchty a Loutky nebo na hru "Pejsek 
a kočička slaví Vánoce" v podání Sváťova Dividla. 
 
Během Vánoc na Dejvické uvidíte i bratry Ondřeje a Jiřího Suché, kteří zde budou představovat svou knihu ODPOSLECHY aneb JÁ NA BRÁCHU, následovat bude jejich autogramiáda. Hlavní večerní program obstarají populární zpěváci a kapely. A každý si najde svůj oblíbený žánr! Na pódiu uvidíte LENKU DUSILOVOU, IVANA HLASE, PAVLA BOBKA, MARKA ZTRACENÉHO NEBO KAPELY PLEASE THE TREES, KRAUSBERRY A GOSPEL LIMITED.