Právě se nacházíte:

Vánoční Praha 6

MČ Praha 6 už se naplno připravuje na Vánoce, které svým občanům zpříjemní mnohými akcemi. Budou se rozsvěcovat vánoční stromy, lidé mohou zavítat na adventní trhy, ale také na adventní dílny či koncerty.

Praha 6 nabídne během konce listopadu a prosince svým občanům pestrý předvánoční program. Oblíbené veselí k příležitosti rozsvěcování vánočních stromů letos začne v sobotu 26. listopadu v 17h v Bělohorské ulici na Břevnově za KC Kaštan. Hned hodinu poté bude rozsvícen strom také ve Vokovicích na náměstíčku V Středu. Také v neděli se rozjasní dominanta Vánoc. V 17h na Vítězném náměstí a v 18h u Písecké brány. V Písecké bráně se v tento den od 13h budou konat i adventní dílny pro veřejnost a hodinu před rozsvícením stromu mohou občané zavítat i na koncert dětského pěveckého sboru Sedmihlásek.

Oblíbené Farmářské trhy na Vítězném náměstí probíhají do soboty 19. 11. a následně na ně plynule navážou trhy adventní. Ty se na Kulaťáku budou konat od 24. 11. vždy ve čtvrtek a v pátek 12 – 18h, v sobotu pak klasicky 8 – 14h. Poslední adventní trhy budou den před Vánocemi 23. 12. „Lidé mohou očekávat pestrou vánoční nabídku z farmářských produktů. Od polévky či svařáku pro zahřátí, přes punč, až po grilované ryby a další speciality. Na Farmářských trzích na Kulaťáku byl také zahájen prodej designových výrobků s farmářskou a gastronomickou tématikou od předních českých designérů,“ upřesňuje starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková.
 
Praha 6 pro letošní Vánoce připravila tři druhy prvků vánočního osvětlení. Půjde o vánoční stromy, dále o sloupy veřejného osvětlení a mikrožárovkové systémy. V uplynulých letech bývaly tradičně vyzdobeny oblasti Vítězného náměstí, Dejvic, Bubenče, Petřin a Břevnova. V rámci úsporných opatření budou letos ozdobeny ze stávajících prvků v majetku Prahy 6 hlavně vánoční stromy a jejich okolí. Též některé dominanty jako např. kruhový objezd na Vítězném náměstí, historický objekt Písecké brány nebo souběh ulic Patočkova a Bělohorská. Náklady na letošní vánoční výzdobu včetně služeb spojených s pronájmem sloupů veřejného osvětlení a odběrem el. energie (v období od 26. 11. 2011 do 6. 1. 2012) činí zhruba půl milionu korun vč. DPH, což oproti minulým rokům představuje snížení nákladů až o cca 75%. Vánoční stromy dostává Praha 6 od svých občanů zdarma.