Vinohradská Galerie plná starožitných krás

Starožitný nábytek z nejrůznějších období, obrazy, sochy, lustry a další svítidla, porcelán, keramika, hodiny a hodinky, sklo, technika, koberce, hračky, rozmanité drobnosti, zajímavosti a kuriozity takřka všeho druhu… 

To vše najdete ve Vinohradské Galerii, která je zaměřena na výkup a prodej starožitností a nepochybně dokáže potěšit snad úplně každého milovníka starých časů. Jedná se o největší kamenný obchod v centru Prahy (u stanice metra Jiřího z Poděbrad). Na prodejní ploše o majestátní rozloze 400 m² můžete pohodlně a s úžasem v očích vybírat z velmi pestré nabídky. Kdo by čekal letité nevábné prostory plné pavučin s nepřehlednými haldami ošuntělého nábytku a neatraktivní zašlou slávu věcí, mýlil by se.  Vinohradská Galerie je prostředí čisté, krásné, moderní a přehledně uspořádané. Vstoupíte-li, jako byste se rázem ocitli v historickém výpravném filmu. Vše má zde svůj obnovený lesk, až po tu poslední lampičku či sošku.  Tato galerie dýchá okouzlující a svěží atmosférou starodávných příběhů. 
 
Vinohradská Galerie má dnes dva majitele, přičemž jedním z nich je pan L. Koliba, MBA, který absolvoval studia ve Španělsku. V roce 2001 si pak v Miláně založil obchod se starožitnostmi a v roce 2008 přesídlil zpět do Prahy, ovšem jeho spolupráce s Itálií a dalšími zeměmi přetrvává.  Lásku ke starožitnostem zdědil po rodičích, zajímal se o ně už od dětství. Dnes dokáže spolehlivě posoudit např. pravost a původ nábytku, je mistrem ve svém oboru. Má k dispozici také přední restaurátorské dílny, čímž vzniká možnost objednání oprav nábytku. Spolupracuje s nejlepšími odborníky v oblasti restaurování nábytku a přijímá i státní zakázky - návrhy a vybavení zámeckých interiérů, kompletní vybavení nábytku, vč. zařízení všech interiérů, renovace nábytku, osvětlení atd. Skutečně vše, co zde zakoupíte, je funkční a v perfektním stavu, s okamžitým možným použitím v interiéru, svítidla s novou elektroinstalací nevyjímaje. V průběhu celého restaurátorského procesu je (většinou na přání klienta) pořizována fotodokumentace jako důkaz o průběhu oprav. Ty jsou navíc zajišťovány v krátkých termínech, což je v oblasti restaurátorské činnosti v  současné době poměrně vzácností. 
 
Vinohradská Galerie Vám zajišťuje kompletní servis – nejen prodej a výkup. Tým špičkových odborníků Vám poskytne konzultace, poradí, provede expertýzy obrazů, cenové odhady, vypracuje rozpočet, posudky, zrealizuje rekonstrukce, zařídí interiéry atd., staví na spolupráci s předními znalci z oboru historie a umění.  Nemusíte si dělat starosti ani s vyklízením prostor, odvozem a dovozem. Co se plateb týká, probíhají v hotovosti, po dohodě je však možný také komisní prodej. Vaše drahocenné starožitnosti mohou obohatit unikátní výstavy či „zažít“ vzrušující aukce. První aukce obrazů proběhne v září 2015 přímo v prostorách galerie a následně by měly probíhat 2 – 4 aukce ročně. Další internetové aukce se pak plánují na porcelán, nábytek atd. Sledujte webové stránky www.vinohradska-galerie.cz. Jak je všeobecně známo, za starožitnosti jsou považovány věci starší padesáti let, Vinohradská Galerie ale vykupuje třeba už i 70. léta – 90 léta, např. obrazy J. Zrzavého, K. Saudka či K. Kodeta. Svěřte své starožitné předměty do těch nejpovolanějších rukou.
 
Domluvíte se určitě, na půdě Vinohradské Galerie se hovoří nejen česky, ale i španělsky, italsky, německy, rusky a anglicky, s profesionálním přístupem se zde setkáte vždy. Ke královským Vinohradům patří toto „království“ pokladů dob minulých jako perla do honosného náhrdelníku. Často se zde objevují skutečné rarity jako např. křeslo J. Wericha, vybavení jídelny J. Masaryka atp. Není divu, že nabídka Galerie láká i filmaře, k jejím věrným klientům patří např. Barrandov Studio a.s. Přejete si starožitný nábytek a nějaké velmi zajímavé kousky coby rekvizity pouze zapůjčit na natáčení, divadelní představení, výstavu nebo jinou zajímavou akci? Prosím, i tato možnost se zde nabízí. Lze také pronajmout celý prostor Galerie. Zrestaurovaný nábytek se odváží i dováží jak v malém, tak i ve velkém množství, což znamená až nad sto kusů. Učiňte první krok, staré vzácnosti nevyhazujte, ani nenechávejte shořet v plamenech, vyfotografujte je a nabídněte je p. Kolibovi. Bude následovat kalkulace a s ní nejspíše i Vaše velká radost ze správného zhodnocení věcí. Navíc tím potěšíte další obdivovatele starožitností! Je rozhodně lepší šířit oheň zájmu a nadšení než oheň někde na zahradě. Vše, co nabídnete k prodeji, po ocenění buď doručíte do Vinohradské Galerie osobně, nebo se dohodnete s majiteli, a ti k Vám rádi přijedou. Výše uvedené stránky platí pro veškeré důležité informace: http://www.vinohradska-galerie.cz/ . Zkuste rozzářit a ozvláštnit svou přítomnost návštěvou této famózní říše starožitností, žádná jiná se jí hned tak nevyrovná. Rázem pocítíte povznesenou náladu a Vaše fantazie znovu dostane křídla. Těšíme se na Vás!
 
Adresa Vinohradské Galerie: ul. Slavíkova 1611/5, 120 00 Praha 2 -Vinohrady
Telefon na p.Kolibu, MBA: +420 606 175 408
E-mail: liborkoliba@seznam.cz