Za pokus o dvě vraždy v metru Kačerov uložil soud 15 let vězení

Za pokus o vraždu exmanželky a jejího nového partnera poslal pražský městský soud dvaapadesátiletého muže na 15 let do vězení. Rozsudek zatím není pravomocný. Řidič pražského dopravního podniku napadl bývalou manželku loni v létě ve stanici metra Kačerov, kde pracovala. Nožem přitom vážně zranil dalšího zaměstnance, s nímž žena předtím navázala vztah a který se ji snažil bránit.

"To jsem tu krávu měl zabít," reagoval na verdikt přímo v soudní síni obžalovaný, který v závěrečné řeči prosil o co nejnižší trest.
 
S exmanželkou, která je o 27 let mladší než on, měl obžalovaný dlouhodobé spory. Po rozvodu jí dělal žárlivé scény a jak u soudu sám připustil, v textových zprávách jí mimo jiné vyhrožoval, že zveřejní její intimní fotografie a připraví ji tak o práci.
 
Obžaloba uvádí, že muž vzal loni 18. července dva kuchyňské nože a s úmyslem exmanželku usmrtit se odpoledne vypravil na Kačerov. Muž tvrdí, že vraždit nechtěl, není prý agresivní typ. Exmanželce prý jenom hodlal udělat ostudu na pracovišti a chtěl si s ní také vyříkat, proč mu nebere telefon.
 
Ve vestibulu metra zabušil na dveře místnosti dozorčího turniketů, a když se bývalá manželka vyklonila z okénka, chytil ji se slovy "já tě zabiju, děvko" za krk a začal ji tahat ven, takže jí podvrkl krční páteř a pohmoždil hlavu.
 
Když se exmanželce podařilo vyprostit ze sevření a utéct do zadní části místnosti, muž vykopl skleněnou výplň dveří a vzniklým otvorem vlezl dovnitř. Tam ženě přispěchal na pomoc její kolega a zároveň partner. Obžalovaný ho po vzájemné potyčce pobodal do břicha, přičemž čepel jednoho z nožů pronikla až do jater. Žena mezitím přivolala pomoc a podle obžaloby tak zachránila pobodanému život. Kolega se musel okamžitě podrobit operaci.
 
Obžalovanému hrozilo 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.
 
zdroj: ČTK