Zelený jíl - přírodní prostředek proti stárnutí

Léčivé účinky jílu byly využívány odedávna. Užíval se vnitřně při trávicích potížích a detoxikaci organismu nebo k jílovým obkladům na bolavé klouby či nehojící se rány. Jako nejúčinnější ze všech jílů je považován jíl zelený, a to díky svému jedinečnému složení a  kvalitě přítomného železa.

Jíly jsou tvořeny jílovými minerály, které jsou hlavní složkou zemského povrchu a hrají důležitou roli v životě člověka i v celé přírodní říši. Pro své jedinečné vlastnosti mají široké využití v mnoha odvětvích, včetně stavebního a keramického průmyslu, ale i v průmyslu potravinářském, farmaceutickém a kosmetickém.

Zelený jíl Argital je 100% přírodní produkt ze Sicílie. Těží se na pobřeží Středozemního moře, v čisté oblasti zalité sluncem a ovívané větrem. Vzhledem ke svému složení a absorbci slunečního záření během procesu jeho vysoušení je velmi bohatý na životní síly a tepelnou energii.
Má výjimečné vlastnosti, které umožňují vázat škodlivé látky a mikroorganismy a obsahuje řadu pro tělo důležitých a prospěšných minerálních látek a stopových prvků.
 
Duchovní otec a zakladatel firmy Argital, biolog Dott. Giuseppe Ferraro, vyznavač filosofického směru antroposofie, si vybral zelený jíl pro výrobu přírodní kosmetiky právě pro jeho vysoký energetický potenciál, silné účinky proti stárnutí pleti a pro jeho plasticitu, která je ideální pro modelování a formování těla.
 
Podle antroposofického výkladu poskytuje zelený jíl tři základní síly: křemene, hliníku a vápníku, jejichž energie má úzkou souvislost se třemi vrstvami lidské kůže. Křemen představuje světlo – souvisí s vrchní vrstvou pokožky (epidermis) – rozjasňuje pleť. Hliník připomíná energii vody a přináší rytmus – souvisí se střední vrstvou kůže (mezoderm). Vápník představuje teplo – souvisí se škárou (dermis).
 
Důležitou složkou jílů je železo. Podle výkladu doktora Ferrara převládá v zelených jílech nenasycené (dvojmocné) nebo-li mladé železo, zatímco nasycené (trojmocné) nebo-li staré železo převládá v jílech červených.
Zelený jíl lze přirovnat k semínkům rostlin plným energie. Z toho důvodu má vlastnosti, které souvisí s růstem a sluneční sférou.
V zeleném jílu se nachází i mnoho částic ve stopovém množství, dokonce i zlato nebo stříbro. Vzhledem ke svému polyminerálnímu složení má zelený jíl mnohostranné využití v oblasti terapeutické a kosmetické.
 
Jílová maska, zábal nebo koupel se zeleným jílem prospívají kůži ve všech směrech. Při pravidelném používání jílových přípravků se pleť stává pružnější a pevnější a září zdravím.
Získává i celá postava, projeví se modelační schopnosti jílu tvarovat tělo a udržovat pevnou a pružnou postavu i s přibývajícím věkem.
 
Kosmetické vlastnosti zeleného jílu
 
Zelený jíl obsahuje veliké tajemství krásy, neboť nabízí dva nejdůležitější kosmetické účinky: proti stárnutí pleti a modelační účinek.
 
Kromě toho nabízí zelený jíl řadu dalších účinků:
- rozjasňuje pleť
- zlepšuje rovnováhu pleti
- zpevňuje pleť a činí ji pružnější
- má silné protizánětlivé účinky
- má silné čistící účinky pro nečistou pleť s akné a pupínky
- reguluje maštění pleti a vlasů 
- zmenšuje otoky pod očima
- působí proti volným radikálům a tím proti tvorbě vrásek
- poskytuje úžasný přírodní peeling
- působí proti striím 
- působí proti dermatitidě a pomáhá při léčbě růžovky 
- posiluje vlasy, zvětšuje jejich objem a dodává jim lesk.
 
Přírodní kosmetika Argital obsahuje jako základní složku zelený jíl ve formě prášku nebo jílového gelu. 
Dalšími složkami jsou čisté esenciální oleje, které stimulují regenerační schopnosti pleti a svými vůněmi působí blahodárně na naši psychiku. Čisté rostlinné oleje přinášejí teplo, vyživují pleť, která se díky nim stává měkčí a pružnější. Důležitou složkou jsou léčivé rostliny s certifikací Demeter – pěstované biodynamickým způsobem zemědělství, nebo BIO, jež jsou sbírány v oblastech jejich přirozeného výskytu. Léčivé rostliny nabízí pokožce svoji energii světla a svými účinky pomáhají při kožních onemocněních. Čistá pramenitá voda obnovuje a stimuluje pokožku a přináší jí životní síly. A přírodní vitamíny stimulují základní životní procesy v pokožce.
 
Přírodní kosmetika Argital nabízí kompletní sortiment přípravků pro péči o obličej, tělo, vlasy, zuby, dětskou kosmetiku a přípravky na různé kožní a jiné problémy. Zelený jíl je možné koupit i jako jemný prášek pro domácí či salonní přípravu obličejových, tělových a vlasových masek, koupelí a obkladů. Pro okamžité použití slouží Maska ze zeleného jílu Argiltubo.
 
Přírodní kosmetika Argital se zeleným jílem neobsahuje žádné konzervanty a syntetické složky a není testována na zvířatech. Barvy produktů jsou dány pouze použitými ingrediencemi: jílem, rostlinnými extrakty, oleji a esenciálními oleji. Vůně jednotlivých výrobků pochází výhradně vůní použitých čistých esenciálních olejů.
Při výrobě přípravků je používána ruční dynamizace aktivních složek, která maximalizuje jejich účinky a dodává pleti energii rytmu.
 
Produkty Argital jsou 100% přírodní a mají certifikaci BDIH pro přírodní kosmetiku a řada z nich též ochrannou známku ICEA pro bio kosmetiku.