Zpěvačka Jana Kirschner přichází s hudebním projektem Moruša

Úspěšná zpěvačka česko-slovenské hudební scény Jana Kirschner přichází po třech letech s novým projektem Moruša. Nové album spojuje muzikanty různých hudebních žánrů. Kirschner brzy album představí na podzimním turné, sdělila dnes ČTK Alice Titzová ze společnosti 2media.cz. 

"Nahrávaní alba ve studiu Sono nedaleko Prahy trvalo dva týdny, na jeden jediný den se při této příležitosti sešlo dohromady 18 muzikantů z Velké Británie, Česka a Slovenska. Producentem projektu je Eddie Stevens, známý ze spolupráce s Jamiem Cullumem a skupinami Moloko a Zero 7," uvedla Titzová. 
    
Pod jeho dohledem vznikl podle ní jakýsi "rodinný orchestr"“, ve kterém se potkaly například housle, akordeon, violoncello, marimba, klarinet i cimbál. Na projektu spolupracovali muzikanti známí ze světa klasické hudby - Miloš Valent, Jozef Ľupták, Boris Lenko, Braňo Dugovič a mužský pěvecký kvartet. Anglickou část reprezentovali studioví hudebníci Rob Mullarkey, Tom Skinner a Nathaniel Keen a spolu s Janou Kirschner nahráli více než 100 minut originální autorské hudby. 
    
"Dlouho jsem cítila, že symbolem tohoto projektu by měl být strom, který pro mě znamená dětství, moji zem, moji řeč a identitu. Věděli jsme, že dostat 100 minut hudby na jedno album není reálné. A v tu chvíli se mi v hlavě objevila moruše, kterou znám ze zahrady své babičky. Černá a bílá. Dvě alba, dva světy - a bylo to," komentovala to Kirschner. 
    
Zpěvačka svůj projekt představí na koncertním turné v kompletní sestavě na Slovensku, dvě zastávky bude mít v Čechách. Po sedmi letech koncertování hlavně v zahraničí se tak vrátí na domácí pódia. Podle ní jde o slovenské album, ale je přesvědčená, že díky originalitě, poetice a výjimečnému talentu muzikantů se podařilo vytvořit něco, co zaujme publikum kdekoliv na světě. 
    
První část alba Moruša s názvem Bílá vyjde 15. listopadu u slovenského vydavatelství Slnko Records. 
 
zdroj: ČTK