ZŠ Norbertov oslavila 120 let

Jde o nejstarší školu na Praze 6. Oslavy výročí se v sobotu 10. 12. 2011 zúčastnila starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková a radní pro školství Ondřej Balatka.

V době svého vzniku (1891) stála škola 19 848 zlatých a 52 krejcarů. Byla to obrovská částka, která možná školu předurčila k tomu, že bude vzdělávat své žáky mnoho let. A tak se také stalo. Učitel Václav Morávek předložil návrh na stavbu této školy již v roce 1889 a stal se také jejím prvním ředitelem. O dva roky později už škola stála a první rok do ní nastoupilo 384 žáků. Škola je zvládla vzdělávat s pouhými čtyřmi učiteli.

Dnes má škola 274 žáků a 23 pedagogů. „Tato základní škola jde s dobou. V současném světě, kde se člověk neobejde bez znalosti cizích jazyků, umožňuje žákům začít např. s anglickým jazykem hned od první třídy. Věřím proto, že dítě k cizímu jazyku najde mnohem lepší vztah, navíc když mohou děti konverzovat i s rodilým mluvčím. ZŠ Norbertov vychovává slušné množství budoucích gymnazistů, na což mohou být učitelé i sami žáci hrdí,“ říká radní pro školství Ondřej Balatka. „Myslím si, že se škola ubírá správným směrem a já žákům i vedení školy přeji, aby jim jejich snaha a kvalitně odváděná práce vydržela,“ přidává se starostka MČ Praha 6 Marie Kousalíková.
 
Součástí oslavy byla výstava historických fotografií, vystoupení žáků ZŠ Norbertov či setkání absolventů.