Developerská společnost EKOSPOL boduje v soutěži Fasáda roku 2013

Již čtvrté významné ocenění v posledních čtyřech letech získala přední česká developerská společnost EKOSPOL. Při příležitosti vyhlašování cen Fasáda roku, které se uskutečnilo v pátek 31. května 2013 v pražském Průmyslovém paláci, byl v konkurenci 261 přihlášených staveb oceněn bytový areál Viladomy Uhříněves. Získal Cenu ředitele společnosti Baumit, která je vyhlašovatelem soutěže.

Komorní projekt nízkopodlažních bytových domů nazvaný Viladomy Uhříněves se stal jedním z vůbec nejúspěšnějších developerských projektů České republiky roku 2012 a kromě ocenění ředitele společnosti Baumit získal již dříve také zvláštní uznání v soutěži POROTHERM DŮM 2011/2012.
 
„Důvodem přihlášení do soutěže Fasáda roku 2013 byla především originální architektura projektu s důrazem na harmonické propojení bytových viladomů s okolními rodinnými domy. Rovněž fasády viladomů byly voleny citlivě a v teplých odstínech tak, aby nijak nerušily zástavbu klidné vilové čtvrti,“ píše se v oficiální tiskové zprávě soutěže.
 
EKOSPOL: Čtyři ocenění za čtyři roky!
Získané ocenění je již čtvrtou významnou trofejí společnosti EKOSPOL za poslední čtyři roky.
Již v září 2009 získal EKOSPOL cenu Státního fondu rozvoje bydlení při vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku 2009. Cenu si odnesl bytový areál Nové Měcholupy za „kvalitní a dostupné bydlení vysokého standardu“. Necelý rok na to, v srpnu 2010, bodoval pro změnu bytový areál Rezidence Dalejské výhledy, a to v soutěži POROTHERM DŮM 2010. Získal zvláštní cenu generálního ředitele společnosti Wienerberger. „Důvodem je výborné vyvážení technického řešení, vazby na infrastrukturu, užitných hodnot domu a ceny bydlení dle aktuální poptávky,“ stojí doslova v oficiálních výsledcích soutěže. Do třetice pak bodoval v roce 2012 již zmíněný bytový areál Viladomy Uhříněves v soutěži POROTHERM DŮM 2011/2012.
 
EKOSPOL navíc jako jediný developer dlouhodobě patří mezi sto nejstabilnějších českých firem ze všech odvětví, což potvrzuje nejvyšší možné ratingové hodnocení AAA Excelentní, které EKOSPOL opakovaně získal v letech 2009, 2010 i 2011 v rámci ratingu ČEKIA Stability Award.
„Souvislá řada významných ocenění našich projektů dokazuje, že i za velmi dostupnou konečnou cenu pro zákazníka je možné stavět vysoce kvalitní a hodnotné projekty. Ne náhodou prodáváme zhruba pětinu všech našich bytů na doporučení spokojených klientů,“ uzavírá generální ředitel společnosti EKOSPOL Evžen Korec.