Galerie Domino Praha

Soukromá prodejní galerie Jarmily Šejnohové DOMINO v Praze 6 byla založena již v roce 1991. V rodině, kde umění stojí na žebříčku hodnot velmi vysoko, se záhy po převratu stalo přání skutečností a vznikl důstojný stánek pro díla s certifikovanou uměleckou hodnotou. Do realizace se obětavě zapojila celá rodina včetně maminky i sestry Jarmily Šejnohové.

Soukromá prodejní galerie Jarmily Šejnohové DOMINO v Praze 6 byla založena již v roce 1991. V rodině, kde umění stojí na žebříčku hodnot velmi vysoko, se záhy po převratu stalo přání skutečností a vznikl důstojný stánek pro díla s certifikovanou uměleckou hodnotou. Do realizace se obětavě zapojila celá rodina včetně maminky i sestry Jarmily Šejnohové - výtvarnice Jany Počtové a její umělecké agentury ARS VITA. Poděkování však patří především milovníkům umění a zákazníkům DOMINA. Díky jejich přízni se rychle etablovalo mezi oblíbené a vyhledávané galerie. Bylo možné podstatně rozšířit prodejnu a zejména výstavní sály a přesídlit do dvoupodlažního členitého prostoru na Wüchterlově ulici v Praze 6

V galerii DOMINO najdete originály hodnotných uměleckých děl českých a slovenských malířů od přelomu 19. a 20. století, až po současné moderní umění. Portfolium skýtá rozsáhlou expozici grafických listů věhlasných autorů, zajímavé plastiky z kovu, skla, dřeva i kamene, textilní tapisérie, koláže a ručně vázané gobelíny, sklo, keramiku, bižuterii i vkusné umělecky hodnotné dárky. Internetový katalog galerie DOMINO není s to obsáhnout veškerá dostupná díla, proto do něj byl zařazen jen průřez nabídky v jednotlivých uměleckých kategoriích. Hlavní galerijní činností jsou pravidelně pořádané autorské nebo souborné výstavy několika tvůrců stejného zaměření. Je přeci v bytostném zájmu galerie DOMINO, aby si přišel na své každý milovník a obdivovatel umění. Proto tu mají své stálé zastoupení všechny výtvarné směry, každý žánr i umělecké téma. Současně se snažíme, aby umění nebylo jen výsadou vyvolených a jako nadstandardní službu zákazníkům umožňujeme nákup obrazů, plastik a dalších hodnotných uměleckých děl na splátky!

Pro závěr naší pozvánky do Galerie DOMINO si vypůjčíme citát Marie Kubátové z knížky Náhrdelník z motýlků:

"...Můžete mi říct, co je na tomto jevišti světa normální? Jistěže, všechno, co pomáhá lidem žíti. Neboť žít je náš úděl, ať chceme, nebo nechceme. Pomáhá-li umění lidem žít, přenést je přes chvíle zlé, jít i tmou - pak je umění složkou života vysoce potřebnou, aby se hladina dní udržela v normálu…"